İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tatil Önerileri
  3. Alaçatı Bölgesindeki Plajlar

Alaçatı Bölgesindeki Plajlar

Alaçatı Bölgesindeki Plajlar

Alaçatı, Türkiye’nin son yıllardaki en gözde tatil merkezlerinden birisi haline geldi. Bölge, yoğunlukla mimari yapısı ve butik otellerinden dolayı ön plana çıkmasından dolayı her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Butik otellerde konaklayan kişiler, Ege denizinin ferahlığının da tadına bakmak için ara ara plajları ziyaret etmek istiyor. Alaçatı bölgesindeki plajlar, gerek kumları ile gerekse deniz yapısı ile son yıllarda birçok tatilcinin hedefinde. Sizlerde havuzun sağlıklı olmadığını düşünen kişilerdenseniz bu yazımız içerisinde sizlere Alaçatı bölgesindeki plajlar hakkında birkaç öneriden bahsetmeye çalışacağız.

Ilıca Plajı

Ilıca Plajı

Türkiye’nin en meşhur plajları arasında yer alan Ilıca Plajı tam tamına 3 kilometre uzunluğundadır. Her dönem orta derecede dalgalı olmasına karşın denizin büyük ölçüde sığ olması tatilcilerin bu bölgeye ilgi göstermesine neden olmakta. Denizden oldukça ileri mesafelere açılan tatilciler, denizin sığ olmasından dolayı bazen boy vermeye devam etmektedir. Aile tatili için oldukça uygun olan plaj, tatil sezonu içerisinde günlük binlerce kişinin akınına uğramaktadır. Denizin dalgalı olmasından dolayı sörf turizimi açısından da oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Aya Yorgi Koyu

Aya Yorgi Koyu

Alaçatı bölgesindeki plajlar içerisinde belki de en temiz, en sessiz koyun Aya Yorgi Koyu olduğunu söyleyebiliriz. Koy içerisinde oldukça profesyonel şekilde hizmet veren özel beach cluplar yer almaktadır. Kişi başı belirli ücretler vererek özel şezlong ve şemsiyenizin sahibi olarak Ege denizinin en iyi noktasında mükemmel bir gün yaşayabilirsiniz.

Delikli Koyu

Delikli Koyu

Alaçatı, sezon içerisinde milyonlarca turist tarafından ziyaret edildiğinden dolayı bazı zamanlarda adım atacak yer, denize girecek plaj bulamayabilirsiniz. Bölge içerisindeki en gizli noktalardan birisi olan Delikli koyu, deniz ve güneşin en tatlı keyif alanına dönüştürüldüğü yerler arasında yer alıyor. Günü birlik olarak plaja gelen kişiler, akşama kadar denize girip akşam üzeri yakacağı mangal ile günlerini tamamen keyifli bir şekilde bitirebilirler. Alaçatı bölgesindeki plajlar arasında delikli koyun son yıllarda oldukça ön sıralara çıktığını görüyoruz.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı

Alaçatı, Çeşme bölgesindeki en popüler plajlar arasında ilk sırasın Altınkum plajına ait olduğunu bilmeniz gerekiyor. Altın sarısını andıran kumları, sessiz ve sakin bir denize sahip olmasından dolayı oldukça ilgi çekici bir plaj olduğunu söyleyebiliriz. Sezonun en hareketli döneminde bazı günler ve saatler tam kapasiteye sahip olan plaj, dolu olmasından dolayı birçok yeni misafirini de ağırlayamamaktadır. Çeşme ve Alaçatı bölgesinde tatil yapan birisi iseniz kesinlikle bu plaja bir günlük dahi ola gitmenizi öneririz.

Kum Plajı

Kum Plajı

Alaçatı bölgesindeki plajlar listemizdeki son yer ise Kum Plajı. Bölge içerisinde denize girecek birçok nokta olmasına karşın özel beach clublardan birisini tercih ederek iyi bir gün yaşayabilirsiniz. Plaj bölgesinde şezlong sorunu yaşamak istemeyen birçok tatilci, giriş ücreti ne olursa olsun bu tarz özel plajlar tercih ederek günün sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını istemekte. Bu konuda da iyi araştırmalar yaparak doğru mekanlar ile tanışmak oldukça önemli

Zio Beach Alaçatı

Zio Beach Alaçatı

Gelelim bölge içerisinde özel beach clup hizmeti veren kuruluşlara; Zio Beach Alaçatı, bölge içerisinde müşterilerinin gerçekten özel olduklarını hissettiren ender mekanlar arasında yer alıyor. Gün içerisindeki yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının oldukça zengin bir menü ile karşılayan bu mekan, plaj hizmetlerini tam profesyonel bir tatta sunmaya çalışıyor. Gün bitiminde DJ performansları ile geceye başlayan Zio Beach, plaj hizmetinden gece klübüne dönüşerek adeta tam zamanlı bir eğlence merkezi tadını sunuyor.

 

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Oto Kiralama başlıklı makalemizde Alaçatı araba kirala, Alaçatı araç kiralama ve Alaçatı oto kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap