İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Otelleri
  3. Alaçatı Düşük Bütçeli Otelleri ve Hakkında Bilgi
Trendlerdeki Yazı

Alaçatı Düşük Bütçeli Otelleri ve Hakkında Bilgi

Alaçatı Düşük Bütçeli Otelleri ve Hakkında Bilgi

Alaçatı İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan yaz aylarınca oldukça yoğun ilgi gören turistik bir kasabadır. Yerli ve yabancı turist tarafından çokça tercih edilen alaçatı düştü bütçeli otelleri ve hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

Düşük Bütçeli Otelleri

Alaçatı özellikle yaz aylarınca çok rağbet gören turistik bir yer. Rağbet görmesinin birçok sebebi var. Zira Alaçatı, otelleri, yemekleri, eski evleri, meyhaneleri ve denizi ile muhteşem bir yaz beldesi. Dönemsel olarak daha uygun konaklayabileceğiniz zamanlar olsa da alaçatı düştü bütçeli otelleri ve hakkında bilgi almak istiyorsanız tatil sitelerini takip etmenizi öneririz. Özellikle önceden yapacağınız rezervasyonla çok büyük indirim şansları yakalayabilir, normalden çok daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Alaçatı’da düşük bütçeli turistlerin kalması için en çok önereceğimiz yerler butik oteller olacaktır. Alaçatı’da yapılabilecek birçok aktivite olması sebebiyle kalacağınız otelden çok dışarıda vakit geçireceğiniz göz önüne alınırsa konaklayacağınız oteli daha uygun fiyatlı seçmeniz daha iyi olacaktır.

Alaçatı’da Yapılacak Aktiviteler

Alaçatı birçok aktivite yapmak için muhteşem bir yer. Denizinin güzelliği, Ege mutfağını başarıyla yansıtan mekânları, eski evleri, gece hayatı ve ot festivali gibi etkinlikleriyle yapılabilecek birçok aktiviteye müsait. Burada her zevke göre yapılacak bir şeyler bulunabilir. Genellikle meyhaneleriyle ünlü bu kasabada mekânlarda mezeler oldukça ilgi görmekte. Daha önce adını hiç duymadığınız mezeler ve yemekler yerli ve yabancı turisti oldukça memnun etmektedir. Bu nedenle Alaçatı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Alaçatı’ya Ulaşım

Alaçatı’ya ulaşmak için öncelikle İzmir Adnan Menderes hava limanından Çeşme’ye ulaşmanız gerekecektir. Bunun için havaş servislerini kullanabilirsiniz. Yaklaşık 25 tl olan havaş servis ücretini ödeyerek Çeşme otogarına ulaşabilir. Buradan da bir taksi yardımı ile Alaçatı’ ya ulaşmanız mümkün. Bunun yanında Alaçatı’ya ulaşımı hava limanından kiralayacağınız bir araçla da yapabilirsiniz. Bunun için de yaklaşık 45 km yol kat etmeniz gerekecektir. Direk İzmir Adnan Menderes hava limanından taksi ile yapacağınız bir yolculuğun size araba kiralamaktan daha pahalıya mal olacağını da bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Popüler Otelleri ve Hakkında Detaylı Bilgiler başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı Popüler Otelleri ve Popüler Oteller hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap