1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Gece Hayatı
  3. Alaçatı Eğlence Mekanları 2019

Alaçatı Eğlence Mekanları 2019

Alaçatı Eğlence Mekanları 2019
3

2000’li yılların başında rüzgar sörfü merakının giderek artması ile beraber tatilcilerin farklı konsept ve mimari arayışları Alaçatı’nın keşfedilmesine olanak sağlamıştır. Genel olarak baktığımızda dünyanın en fazla rüzgar alan 3. tatil beldesi olan Alaçatı, her yıl onbinlerce kişinin yeni tatil gözdesi olmayı başarmış durumda. Arnavut kaldırımı sokakları, butik otelleri, gece hayatı ile beraber son zamanların en gözde merkezlerinden olan Alaçatı için bu yazımız içerisinde oldukça farklı bir konuyu ele alacağız. Daha önce bölge hakkında ne yapılır, nereye gidilir, ne yenir, butik otelleri gibi birçok farklı konuyu ele almıştık. Bu yazımız içerisinde ise Alaçatı Eğlence Mekanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Limon Köy İçi

Limon Köy İçi

Alaçatı’nın en iyisi olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Limon Köy İçi, farklı ambiyansları ile ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Mekanın içerisinde yoğunlukla bulunan limon, palmiye ağaçları son derece profesyonel bir şekilde dizayn edilmiş. Restoran ve bar kısmı tamamen birbirinden ayrılmış olan mekan, gece hayatına 23:00 itibari ile başlamaktadır. Sabaha kadar ülkenin önde gelen sanatçıları, futbolcuları eğlenmek için sizinle beraber bu mekanda eğlenebilir. Özellikle restoran kısmının tıka basa olduğu mekan için önceden kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Veranda Alaçatı

Veranda Alaçatı

Kumsallar üzerine kurulmuş mükemmel bir mekan olduğunu hayal edin. Muhteşem ayrıntılar ile üzerine kurulmuş olan Veranda Alaçatı, arka planda çalan 80’ler ve 90’lar müzikleri ile ziyaretçilerine nostaljik bir tat veriyor. Alaçatı Port gibi oldukça lüks bir konumda denize sıfır olan bu mekan, hizmetlerini fit menü üzerinden vermektedir. 2019 yılı içerisinde bu mekana yapılacak bir ziyarette kişi başı ortalama olarak 200 TL hesap gelmektedir. yemek menüsü konusunda biraz geri planda kalmış olan bu mekan, kumsal üzerinde misafirlerine dans etmek gibi oldukça keyif dolu bir seçenek sunuyor.

House 44

House 44

Alaçatı Eğlence Mekanları konusunda 2019 trendleri şimdiden oluşmaya başlamış durumda. Köy içerisinde ziyaret edilebilecek en yeni mekanlar arasında yer alan House 44, hafta içi neredeyse tıka basa dolu durumda yer alıyor. Günün her saati çalan Türkçe müzikler, huzurlu bir şekilde eğlenilebileceğini de aslında bizlere gösteriyor. Hafta sonu erken saatlerde dolmaya başlayan bu mekan için ya rezervasyon yaptırmanız gerekiyor ya da günün erken saatlerindeki bomboş anından yararlanmanız gerekiyor.

Jun Bistro Pub

Jun Bistro Pub

Açık havada, hafif esen bir rüzgarda akustik bir sahnenin kurulduğunu düşünebiliyor musunuz? Haftanın hemen hemen her günü sahne alan gruplar eşliğinde alkollü ya da alkolsüz içkilerinizi içebilir, müziğin saf ve gerçek halinden keyif alabilirsiniz. Alaçatı bölgesinde yer alan mekanlar genellikle canlı müzikler için ek ücret talep etse de Jun Bistro Pub, misafirlerine sunmuş olduğu canlı müzik için herhangi bir ek ücret talep etmemektedir. Haftanın 7 günü hizmet veren mekan, kapı açılışını 20:00‘da başlatırken kapanışı 01:00 sularında yapmaktadır.

Walkin

Walkin

İstanbul’un en gözde mekanlarından birisi olan Walkin Brasserie, aynı konsept ve aynı hizmet ile Alaçatı’ya da bir şube açmıştır. Mert Davran‘ın canlı performansı ile açılış yapan mekan, daha ilk gününden birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Hizmetlerini bar ve restoran şeklinde 2 farklı şekilde sunan mekan, birbirinden ayrımı oldukça iyi bir şekilde yapmaktadır. Ülkenin önde gelen isimlerinin haftanın belirli günleri sahne alan mekan için giriş öncesi rezervasyon yaptırmanızın şart olduğunu söyleyebiliriz. Rezervasyon yaptırmadan gecenin ilerleyen saatlerinde yer bulmanın imkansız olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Hacımemiş En İyi Mekanlar başlıklı makalemizde Alaçatı en iyi mekanlar, hacımemiş en iyi mekanlar ve hacımemiş gece hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap