1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Otelleri
  3. Alaçatı Popüler Otelleri ve Hakkında Detaylı Bilgiler
Trendlerdeki Yazı

Alaçatı Popüler Otelleri ve Hakkında Detaylı Bilgiler

Alaçatı Popüler Otelleri ve Hakkında Detaylı Bilgiler

İzmir ilinin Çeşme ilçesine bağlı olan turistik beldesi Alaçatı özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle dolmaktadır. Özellikle bu dönemlerde belde gelecek olanlar, alaçatı popüler otelleri ve hakkında detaylı bilgiler başlığında internette arama yapmaktadırlar. bazı misafirler ise gece hayatına katılmak için bile beldeye gelmekte ve burada konaklamak istemektedir.

Alaçatı’nın Popüler 4 Yıldızlı Otelleri ve Bilgileri

Alaçatının 4 yıldızlı otelleri ve bu otellerin sağladığı imkanlar şöyle sıralanmaktadır:

  1. La Capria Suite Hotel (0232 716 08 22) – Yeni Mecidiye Mh. İnönü Cd. No:35

Otelin 20 odası bulunmaktadır. Alaçatı merkezine çok yakın olan otel, Çeşme merkeze 11 km, İzmir’e 70 km ve Adnan Menderes hava limanına ise 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Otel Alaçatı plajına 4 km mesafededir. Tesisteki tüm odalar modern tarzda ve rengarenk tasarıma sahiptir. Otelde açık havuz, çocuk havuzu, kablosuz internet, otopark, teras ve bahçe bulunmakta ayrıca iki adet bar ve internet cafe de mevcuttur. Otelde değişik ve üst derecede konfor sağlayan geniş ve lüks 4 çeşit oda bulunmaktadır. Otelin Akdeniz lezzetlerinden oluşan restoranı da mevcuttur.

  1. Evliyagil Hotel (0542 716 18 18) – Inonu Bulvarı. No:77

Alaçatı’nın tam merkezinde olan ve taştan yapılmış binadan oluşan otel ismini ünlü edebiyatçımız Necdet Evliyagil’den dolayı almaktadır. otelin taştan yapılmış oldukça geniş ve konforlu deluxe ve standart olmak üzere 10 adet odası bulunmaktadır. Odalardan iki tanesi direkt olarak havuza açılmaktadır. Otelde bar ve yöresel yemeklerle dünya mutfaklarından seçilmiş yemeklerin sunulduğu restoran bulunmaktadır. Bahçe, havuz ve otoparkı olan ve her alanında kablosuz interneti bulunan otel, Alaçatı merkeze 250 m, hava alanına ise 70 km mesafededir.

Alaçatı’daki Popüler 2 ve 3 Yıldızlı Oteller

Alaçatı’da 2 ve 3 yıldıza sahip bir çok otel mevcuttur, bunların en çok popüler olanları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Panda Otel (3* – 0232 716 04 16) – Alaçatı Mahallesi, 3021. Sk. 3/1​​​​​​​

3 adet taş villadan oluşan otel, yılın her ayı hizmet vermektedir. Otel hava alanına yaklaşık 70 km mesafede olup havuzu, bahçesi ve ücretsiz otoparkı bulunmaktadır. Tüm tesiste ücretsiz Wifi mevcut olup odalarda mini bar, klima ve her türlü konfor mevcuttur. Otelin restoranında zengin yemek çeşitleri yenilebilirken, muhteşem manzaralı barında keyifli zamanlar geçirilebilmektedir.

  1. Viento Hotel (2* – 0232 716 95 85) – Yenimecidiye Mahallesi, 11039. Sokak No:18​​​​​​​

Otel iki yıldızlı olmasına rağmen 4 yıldızlık konfora sahip oda ve tesisleri bulunmaktadır. Jakuzi ve havuzu olan otelde 24 saat oda servisi olup, tüm alanlarında ücretsiz Wifi bulunmaktadır. barı ve taştan yapılmış restoranı bulnan otel hava alanına 70 km uzaklıktadır.

Yorum Yap