1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı İlçe Rehberi
  3. Alaçatı Şehir İçi Ulaşım
Trendlerdeki Yazı

Alaçatı Şehir İçi Ulaşım

Alaçatı Şehir İçi Ulaşım

Alaçatı, İzmir ilinin Çeşme ilçesinde yer alan küçük bir mahalledir. Ege bölgesinde, özellikle yaz aylarının çok tercih edilen tatil yerlerinin başında yer almaktadır. Alaçatı, beyaz boyalı duvarları, mavi renkli pencere ve kapılarıyla meşhurdur. Genellikle kaldırımları Arnavut kaldırımdan oluşur. Yolları dar olduğu için araç ve taksi ile ulaşım sağlamak kolay değildir. Alaçatı küçük bir yer olduğu için yürüyerek içini gezmeniz daha kolay olacaktır. Bisiklet de kullanabilirsiniz. Geziniz böylelikle renkli sokaklarıyla ünlü Alaçatı gezintinizi keyifli hâle getirecektir.

Çeşme Alaçatı Minibüs Güzergahı

Alaçatı’ya ulaşabilmek ya da Alaçatı’dan Çeşme’ye ulaşmak için Çeşme Belediyesi, minibüs durakları oluşturarak ulaşımı kolaylaştırmıştır. Böylelikle Alaçatı şehir içi ulaşımları da sağlanmıştır.

Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?

Alaçatı, İzmir’e 70 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir merkezden hareket ederek ulaşım için, özel aracınız, taksi, otobüs, minibüs ile seyahat edebilirsiniz.

Alaçatı’dan Havaalanına Nasıl Gidilir?

Alaçatı’da havaalanı olmadığı için, İzmir Adnan Menderes Havalimanıdır. Buraya özel aracınızla gitmek durumundasınız. Alaçatı ve havaalanı arası 90 km’dir. Kaldığınız otel, pansiyon bu durumlar da mağdur kalmamanız amacıyla servis de ayarlanabilir. Başka bir alternatif ise Çeşme ilçesine giderek oradaki havaalanı minibüslerini kullanmanız olacaktır. Eğer Alaçatı’dan yaz aylarında ayrılacaksanız, bu zamanlar da Bodrum ve Alaçatı yolu trafiğinin yoğun olduğunu unutmayınız. Aksi takdirde uçağınızı kaçırabilirsiniz.

İzmir Otogarından Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?

Çeşme otobüsleri Alaçatı güzergâhına gitmektedir. Bu otobüsler saat sabah 6’dan akşam 10’a kadar belli aralıklarla seferler düzenlemektedir. Çeşme otobüsleri, İzmir otogarının 141 numaralı peronundan hareket etmektedir. Alaçatı ve İzmir arası otobüslerin fiyatı kişi başı 19 TL’dir. Eğer Çeşme otobüslerini kullanmak istemiyorsanız, diğer bazı otobüs firmaları da Alaçatı için seferler düzenlemektedir.

Alaçatı’ya Belediye Otobüsü İle Nasıl Gidilir?

İzmir’in halk için hizmet verdiği otobüs firmasının ismi ESHOT’dur. İzmir merkezden iki vesait değiştirerek Alaçatı’ya gitmek mümkün. Öncelikle 725 numaralı Urla otobüsünde Urla’da indiktan sonra, 760 numaralı Çeşme otobüsüne binerek Alaçatı’ya ulaşabilirsiniz.

Hangi Ulaşım Araçları ile Gidilir?

Otobüs, belediye otobüsü, minibüs, şahsi araç, taksi ile Alaçatı’ya ulaşmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı'ya Gidenlerin Yorumları ve Görüşleri başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı'ya Gidenlerin Görüşleri ve Alaçatı'ya Gidenlerin Yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap