İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı İlçe Rehberi
  3. Alaçatı Tatili Kimler İçin Daha Uygundur?
Trendlerdeki Yazı

Alaçatı Tatili Kimler İçin Daha Uygundur?

Alaçatı Tatili Kimler İçin Daha Uygundur?

Alaçatı İzmir de en çok tercih edilen hatta en gözde sınıfında olan bir tatil beldesidir. Yöre her yıl yerli
ve yabancı turistlerin çeşitli nedenlerle adeta akınına uğrar. Alaçatı İzmire sadece 1 saat uzaklıktadır. Ve genelde Alaçatı şehir keşmekeşinden kaçmak isteyenler için ideal bir bölgedir. Alaçatı aslında şirin bir kasabadır ama sokaklarında adeta yurtdışında olma hissi uyandırır. Buranın havası insana öylesine iyi gelir ki; sokaklarında çiçek kokuları insanı farklı bir ambiyansa sürükler. Alaçatı yılın her mevsiminde kendine çeken özellikleri ile var olan bir tatil yeridir.

Alaçatı Yemekleri

Alaçatı da olup da özellikle butik otellerde kalma söz konusu ise harika kahvaltılar ve yemeklerle tanışmak olası bir durumdur. Buradaki insanlar Alaçatı tatilcilerini sanki kendi evlerine gelen misafirler gibi karşılarlar. Burada kalınma zamanı içerisinde tarihi dokunun yanı sıra bahçelerden toplanmış meyve ve sebzelerle yemek ve içmenin farkı yaşanır. Ege mutfağı lezzetleri anlatılmaz yaşanır.

Alaçatı’da Sörfçülerin Toplanma Noktaları 

Alaçatı rüzgarlı bir bölgedir. Bu da denizin dalgalı olduğunun göstergesidir. Rüzgarlı bir hava elbette ki deniz keyfi yaşamak isteyenler için pek uygun olmasa da sörf tutkunları için biçilmiş kaftandır. Sörf Alaçatı için bir turizm hareketliliğidir.

1- Alaçatı da Ege mutfağının lezzetleri tadılmaya doyulmaz.
2- Alaçatı demek rüzgar demek; rüzgar demek sörf demektir.
3- Alaçatı demek deniz, kum, güneş keyfi demektir.
4- Alaçatı demek eğlenceli akşamları ile tatil keyfi demektir.
5- Alaçatı demek şehirden uzaklaşmak adına harika bir tercih demektir.

Alaçatı tatili sörfe merak saranların uygun olduğu bir tatil beldesi olması yanı sıra gece hayatı ile de son derece hareketlidir. Özellikle Alaçatı’nın dar sokakları akşamüstünden itibaren hareketliliğe başlar. Her sokaktan ayrı bir ses yükselir. Ve yine her sokaktan her damak tadına uygun lezzetler adeta insanı kendine çeker özelliktedir. Kumsalı, adeta cam gibi denizi ve meşhur rüzgarı ile Alaçatı yerli ve yabancıların akınına her sezon uğrar.

Alaçatı en iyi rüzgar sörfü yapılan yer olarak tanımlandığından uluslararası alanlarda ev sahipliği yapar. Rüzgar sörfü yapmak ya da yapmamak dışında izlemek bile son derece keyifli olduğundan bunu izlemek için bile bir akın söz konusudur

Bir önceki yazımız olan Müthiş Bir Aile Tatili Arayanlara Alaçatı Önerisi başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı Aile Tatili ve Alaçatı Tatil Önerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap