İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Yapılır?
  3. Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi Gerekenler
1

İzmir’in en tatlı tatil köşelerinden birisi olarak gösterilen Alaçatı, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor. Farklı bir tatil keyfi yaşamak için Ege kıyılarını tercih etmek üzereyseniz bu yazımız içerisinde Alaçatı tatili öncesi bilinmesi gerekenler hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağız. İzmir şehir merkezine 1 saat gibi bir uzalıkta bulunan belde, ulaşım konusunda birçok alternatif seçeneğine sahip durumda. Farklı bölgelerden araç ile Alaçatıya gelmek ilk etapta biraz yorucu olabilir. Bu nedenle İzmir gibi yakın şehirlere uçak ile gelmeniz seyahatinizin daha az yorucu geçmesine katkı sağlayacaktır.

İzmir, ülkemizin tatil merkezlerinden birisi olmasından dolayı turistler için birçok çözüm önerisine sahip durumda. Gereç araç kiralama gerekse havalimanı transfer seçenekleri üzerinden Alaçatına ulaşım sağlayabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı üzerinden Alaçatı’ya gidecek kişiler, Çeşme aktarmalı olarak beldeye ulaşım sağlayabiliyor. Transferler sırasında turistlere bilgilendirici açıklama ve broşürler dağıtıması artı bir etken olarak gösterilmekte. Alaçatı tatili öncesi bilinmesi gerekenler konusunda bu yazımı içerisinde size bir takım bilgiler vermeye çalışacağız. Belde içerisine ilk giriş yaptığınızda karşınıza oldukça modern bir şehir görünümü çıkacaktır. Avrupa ile benzerlik gösteren sokakları içerisinde kaybolmak birçok için en keyifli etkinlikler arasında yer almaktadır.

Alaçatı Butik Otelleri

Alaçatı Butik Otelleri
Alaçatı Butik Otelleri

Alaçatı tatili öncesi bilinmesi gerekenler arasında ilk sıranın butik otellere ait olduğunu görüyoruz. Tamamen bir belde görünümü oluşturmak için bölgede ağırlıkla butik otel seçeneklerine yer verilmekte. Otellerin butik olduğuna kesinlikle aldanmayın. Türkiye’nin en iyi butik otelleri, en tatlı ve en atmosfer dolu otellerin bu bölgede olduğunu bilmelisiniz. Genellikle yaz aylarında tercih edilen bölge, kış aylarında da özel günler için özel seçenekler barındırıyor. Sevgililer günü, balayı gibi konularda Alaçatı en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Alaçatı Otelleri kategorimiz içerisinde bölgede ziyaret edebileceğiniz en seçkin butik otel önerileriniz sizlere sunmaya çalıştık.

Alaçatı Sörf Günlükleri

Alaçatı Sörf Günlükleri
Alaçatı Sörf Günlükleri

Ege kıyıları, bilindiği üzere rüzgarları ile meşhur bir bölgedir. Alaçatı, rüzgarın da vermiş olduğu etki ile bölgedeki en güçlü dalgalara sahiptir. Denizde dalga durumu yüzücüler için bir dezavantaj gibi gösterilse de deniz sporu yapmak isteyen kişiler için 1 numara! Her yıl yaz aylarında sörf yapmak için binlerce turistin bu bölgeye akın etmektedir. Sörf konusuna ilginiz varsa kesinlikle Alaçatı bölgesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Alaçatı Gece Hayatı

Alaçatı Gece Hayatı
Alaçatı Gece Hayatı

Alaçatı tatili öncesi bilinmesi gerekenler arasında etkinliklere de yer vermek istiyoruz. Eğlenceye önem veren kişiler için bölgede her tarz eğlence seçeneğinin bulunduğunu görüyoruz. Sokaklar içerisinde rakı – balık restaurantları arasından geçerek meze kokuları ile keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bölgenin kendisine özgü mezelerinin bulunduğunu, dünya mutfağının ender ürünlerini de görebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Belde içerisinde bulunan eğlence merkezlerinin iç içe olmasından ötürü gece 01:00’dan sonra yüksek ses müzik kesinlikle yasaktır. Sabaha kadar yüksek ses ile eğlenceyi sonuna kadar yaşamak isteyen kişiler Aya Yorgi Koyunu ziyaret edebilirler.

Alaçatı Yenilebilecek Lezzetler

Alaçatı Yenilebilecek Lezzetler

Alaçatı tatili öncesi bilinmesi gerekenler arasında bölgede tadılması gereken lezzetlerden de bahsetmek istiyoruz. Oldukça güzel bir gün geçirmiş, eğlenceyi sonuna kadar yaşadı iseniz gün sonunda harika bir kumru ve midye ziyafeti verebilirsiniz. Bildiğiniz üzere İzmir’in en meşhur lezzetleri arasında olan kumru, en güzel Alaçatı bölgesinde yenilebilmektedir.

Alaçatı içerisinde ulaşım için taksi kullanacaksanız iyi bir şekilde düşünmeniz gerekiyor. Az sayıda olan taksilere fazla rağbet gelmesinden dolayı fiyatların oldukça yüksek çıktığını görebilirsiniz. Şehir içi ulaşımlarda minibüs, otelinize ulaşım sağlamak için ise yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı'da Yapılacak Sporlar başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı'da Spor ve Alaçatı'da Yapılacak Sporlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Faydalı bir makale çok teşekkür ederim 🙂