1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Gezilecek Yerler
  3. Alaçatı’da Ailece Gidebileceğiniz Mekanlar

Alaçatı’da Ailece Gidebileceğiniz Mekanlar

Alaçatı’da Ailece Gidebileceğiniz Mekanlar

Yorucu iş temposu sonrası, tatile ayrılan kişiler güzel, huzur verici, ve rahatlatıcı bir tatil yapmak istemektedir. Ülkemizin güzide yerlerden olan Alaçatı bu tanıma uyan en güzel yerlerden biri olarak bilinmektedir. Çok fazla turist çeken ve ilgi çekici bir yer olan Alaçatı da tatilcilerin en çok merak ettiği konu alaçatı’da ailece gidebileceğiniz mekanlar konusudur. Alaçatı da mekânlar her kesime hitap etmektedir. Genç kişilere göre mekânlar farklı, eğlenmek isteyen insanlar için farklı, sessizlik isteyen kesim için daha farklı yerler mevcuttur. Farklı yerler olduğu gibi farklı bütçelere hitap eden birçok mekân bulunmaktadır. Alaçatı ailecek yapılacak tatil için en uygun yerlerden biridir.

Alaçatı Nasıl Bir Yer

Fotoğraflara sıkça konu olmuş, yüzlerce görsele ev sahipliği yapan Alaçatı, renkli sokakları taş yapıdan evleri, renkli kapıları ve renkli pencereleri ile konuklarını ağırlamaktadır. Alaçatı misafirlerine sıcak bir hava ve güzel bir ortam vermektedir. Alaçatı içerisinde gezilebilecek bir çok mekân bulunmaktadır. Kahve dükkânları ve cafeler, ailecek gidilip, rahatlıkla ve güvenle zaman geçirebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Kişiler kahvelerini alıp, sessiz bir ortamda kitaplarını okuyabilir ya da sosyalleşme imkânı bulabilirler. Bunların yanında yine alkollü ya da alkolsüz olarak ailecek gidilen restoranlar bulunmaktadır. Alaçatı restoranlarının genel konsepti balık restoranlarından oluşmaktadır. Bunların yanında, o yöreye ait ünlü bir yemek olan kumru restoranları da bulunmaktadır. Ailecek gidilebilecek diğer mekânlar ise kahvaltı mekânlarıdır. Eski yapılara kurulan, kahvaltı mekânlara müşterilere çok geniş ve lezzetli bir sofra sunmaktadır. Serpme biçiminde ya da açık büfe halinde sunulan kahvaltılar, ailelerin sıklıkla uğradığı mekânlar arasında yer almaktadır. Alaçatı’da bulunan tatlıcılar diğer mekânlar kadar nezih ve ünlü durumdadır. Tatlıcılarda birçok çeşit tatlı ve dondurma çeşitleri bulunmaktadır. Aileler tarafından çokça tercih edilmekte ve uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir.

Alaçatı Tatil Fiyatı

Alaçatı’da ailecek tatil yapmak isteyen kişilerin, bütçelerine göre konaklama ve yeme içme mekanları bulunmaktadır. Her kesime hitap eden Alaçatı düşük bütçeli aileler ve yüksek bütçeli ailelere de aynı oranda hizmet verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı'da Alışveriş Yapılacak Yerler başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı'da Alışveriş ve Alaçatı'da Alışveriş Yapılacak Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap