1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Gezilecek Yerler
  3. Alaçatı’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Alaçatı’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Alaçatı’da Alışveriş Yapılacak Yerler
1

Alaçatı yaz aylarında pek çok tatilcinin gerek ülke içerisinden gerekse de yurt dışından akın ettiği ve yaz aylarında nüfusunu katlayan yerlerden bir tanesidir. Alaçatı’da kalmak ve eğlencenin, denizin, kumun tadını çıkarmak isteyen tatilciler için bölgenin yöresel alışveriş yerlerinden çeşitli alışveriş ihtiyaçlarını gidermek de mümkün olur. Alaçatı’da alışveriş yapılacak yerler listesi genel olarak avm mekânlarının da bulunduğu, fakat daha çok yöresel pazarların dikkat çektiği alanları kapsamaktadır. Alaçatı yaz aylarının vazgeçilmez tatil yerlerden bir tanesi olarak bilinse de kış aylarında da burada yaşayan yerel halk alışverişlerini bu yerlerden gerçekleştirebilmektedir.

Antikacılar Çarşısı

Antikacılar çarşısı Alaçatı’nın en gözde alışveriş yerlerinden bir tanesi olarak bilinmekle beraber sadece çevreden gelen değil, dünyanın her yerinden gelen antika ürünlerin satıldığı bir çarşı olarak da bilinmektedir. Birçok sanatçının resimleri, antika ürünlerin olduğu bir çarşı olarak Alaçatı’da alışveriş yapılacak olan bir yer olarak bu alan tercih edilebilmekle beraber Alaçatı hatırası yazılı pek çok ürüne de denk gelebilmek mümkün olur. Bu çarşı içerisinde yer alan ürünler birçok para birimi üzerinden satılabilmekle beraber gelen turistlerin oldukça ilgisini çeken heykeller de yer almaktadır. Antikacılar çarşısı Alaçatı’ya gidildiği zaman gezilecek yer arasında da yer alır.

Cumartesi Pazarı

Alaçatı’da Cumartesi günleri kurulan bu pazar hem yöre halkının hem de dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistin en çok alışveriş yaptığı yerlerden bir tanesidir. El emeği göz nuru işlemeler, el yapımı reçeller, lavantalı ya da sakızlı sabunlar, bez giysiler, yöresel zeytinyağları, sakızlı Türk kahveleri, organik zeytinler bu pazarda yer alan pek çok ürün içerisinde sayılabilir. Yerel halkın sıklıkla tercih ettiği bu pazarda hem gıda hem de giyim açısından birçok ürün bulunabilmektedir. Aynı zamanda hediyelik eşyaların da satışı söz konusu olup Cumartesi günleri bölgede kurulan pazarda alışveriş yapabilmek mümkün olur. Seramik eşya, kapı süsleri, mutfak süsleri gibi ürünlere de pazarı ziyaret ederek erişim sağlayabilmek alışveriş yapacak olan kişiler adına mümkün olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Pazarları Ve Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı Pazar ve Alaçatı Pazarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap