İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Yapılır?
  3. Alaçatı’da Ne Yapılır? Sorusu İçin Mükemmel Bir Tur Planı

Alaçatı’da Ne Yapılır? Sorusu İçin Mükemmel Bir Tur Planı

Alaçatı’da Ne Yapılır? Sorusu İçin Mükemmel Bir Tur Planı

Çeşme, uzun yıllardır turizmin kalbi olarak gösteriliyor. Ege denizinin kapılarının açıldığı bu nokta, Alaçatı gibi bir belde ile taçlandırılmış durumda. Eski bir Rum beldesi olmasından dolayı oldukça renkli, canlı ve modern bir görünüme sahip olan Alaçatı, ziyaretçilerine bir Avrupa tatilinde gibi hissetmelerine neden oluyor. Hangi meslekte çalışırsanız çalışın, yıl içerisinde yaşadığınız sorunlardan ötürü tatil yapmak istersiniz. Artık insanlar için lüks olmaktan tamamen çıkan tatil, yaşanılan stresleri gidermek için bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Yaz tatili planı oluşturmakta zorlanan kişiler için bu yazımız içerisinde Alaçatı’da ne yapılır? sorusu için mükemmel bir tur planı oluşturmaya çalışacağız.

Alaçatı’da Ne Yapılır Sorusu İçin Mükemmel Bir Tur Planı

Son zamanlarda birçok tur şirketi, günübirlik ya da konaklamalı olarak Alaçatı bölgesine tatil etkinlikleri düzenliyor. Bölge içerisinde  onlarca hatta yüzlerce butik otel olmasından dolayı her bütçeye uygun konaklama şeçeneği olması, bölgeye olan ilginin giderek artmasına katkı sağlıyor. Çiçekli ve dar sokakları ile beraber Arnavut kaldırımlarından taş evlerine kadar herkesin dilinde olan Alaçatı’yı hem doğal güzellikleri ile hem de lezzeti ile kesinlikle ilgili hak ediyor. Ne kadar süre tatil izniniz olduğunu tam olarak bilmediğimizden ötürü bu yazımız içerisinde oldukça geniş ve kapsamlı bir tur planı hazırlamaya çalıştık. Evet, birçok kişi tarafından merak edilen Alaçatı’da ne yapılır? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Alaçatı Tur Programı

Alaçatı’da Ne Yapılır Sorusu İçin Mükemmel Bir Tur Planı-2

İstanbul, Ankara gibi Çeşmeye uzak şehirler genellikle tur programlarını 2, 3 ya da 4 gün üzerinden oluşturmaktadır. Ulaşım konusunda uçak ile bölgeye gelmek isteyen kişiler, Ankara ve İstanbul gibi şehirlerden günün hemen hemen her saati İzmir Adnan Menderes Havalimanına tarifeli uçuşlar bulunmaktadır. Bununla birlikte otobüs yolculuğu da fazla da olsa tercih edilmektedir. Alaçatı’da ne yapılır? sorusunun ilk etabı sabah güzel bir Ege kahvaltısı ile başlamalıdır. Tamamen doğal ve organik olarak hazırlanan köy kahvaltıları, daha öne almadığınız lezzetler ile karşılaşmanızı sağlayacaktır. Kahvaltıdan sonra sırası ile ziyaret etmeniz gereken yerler;

  • Tarihi Alaçatı meydanı
  • Geçmişi oldukça eskiye dayanan Taş Rum evleri
  • Hacı Memiş Ağa Cami
  • Yel Değirmeni
  • Ayios Konstantinos Klisesi
  • Kemalpaşa Caddesi
  • Pazar yerleri

Alaçatı merkez içerisinde her biri birbirinden özgün tasarımlara sahip sayısız butik otel göreceksiniz. Olabildiğince tüm butik otelleri gezmeli ve bu muhteşem tasarımlara canlı tanık olmalısınız.  İzmir, Manisa gibi yakın şehirlerden gelecek kişiler kişi başı 100 TL gibi oldukça ekonomik fiyatlarla günübirlik gezme ve eğlenceye gelebilirler. Konaklamalı turlarda ise şehir, konaklama süresi, seçilen otel ve hizmetlere göre oldukça değişken fiyatlar talep edilmektedir. Genellikle kişi başı 500 TL gibi bir ücretle 3 günlük muhteşem bir Ege tatili yaşayabilirsiniz. Denizleri, kumları, plajı ile sizleri misafir eden Alaçatı, aynı zamanda tekne turları ile de oldukça popüler bir beldedir. Etkinlik arayışında iseniz bölgede oldukça popüler olan tekne turlarını da sizlere önerebiliriz.

Alaçatı Tekne Turu

Alaçatı’da Ne Yapılır Sorusu İçin Mükemmel Bir Tur Planı

Alaçatı’da ne yapılır sorusuna belki de onlarca farklı yanıt verebilirdik. Fakat; bunlar içerisinde en eğlenceli olanının tekne turlarına ait olduğunu bilmelisiniz. Her gün  öğleden önce kalkışa hazır olan tekneler ile maceraya hazır mısınız? Alaçatı tekne turları, Eşek adası başta olmak üzere Mavi Koy, Yeşil Koy, Mercan Adası gibi önemli noktalara giderek misafirlerine doğa harikalarını tek tek göstermektedir. Tekne içerisinde eğlenceli müzikler ile dans ede ede bölgeyi keşfeden misafirler, sunulan alkollü ve alkolsüz içecekler ile günü iyi bir şekilde tamamlamaktadır. Her noktada belirli süre bekleyen tekne, misafirlerin koylarda temiz bir yüzme keyfi de yaşayabilmekte. Bu etkinlikler ile Alaçatı’da kendinize güzel bir tatil planı organize edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çeşme'de Kamp Yapılacak Yerler başlıklı makalemizde alaçatı kamp yerleri, çeşmede kamp yapılacak yerler ve çeşmede nerede kamp yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap