1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı İlçe Rehberi
  3. Alaçatı’da Nerede Kalınır?

Alaçatı’da Nerede Kalınır?

Alaçatı’da Nerede Kalınır?
1

Ulaşım açısından oldukça rahat bir yer olan Çeşme’ye bağlı Alaçatı, tatilcilere sunduğu sörf dâhil birçok özelliği ile dikkat çekmektedir. Sunduğu birçok imkân ile herkesin ilgisini çekmiş olan bu beldeyi ziyaret etmek isteyenlerin en çok sorduğu soru Alaçatı’da nerede kalınır? olmuştur. Çünkü doğasından gece hayatına, yemeklerinden denizine kadar çeşitli beklentileri karşılayabilen beldede tatil amacına göre kalınacak yer de değişiklik gösterebilmektedir.

Alaçatı Şehir Merkezi

Ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamak istemeyen misafirlerin ilk tercih etmeleri gereken yer Alaçatı şehir merkezidir. Bu bölgede ulaşım imkânları oldukça gelişmiş olduğundan dolayı Çeşme’ye çok rahat bir şekilde ulaşılması mümkündür. Bunun yanı sıra Alaçatı’ya çevrede bulunan doğal güzellikleri görmek için gitmiş olan insanların burayı tercih etmelerinin nedeni bölgede var olan otellerin bu yerlere yürüme mesafesinde konumlanmış olmasıdır. Bu da gezmek için harcanacak olan paranın daha az olması ve yolda vakit kaybedilmemesi anlamını taşımaktadır.

Alaçatı’da hizmet vermekte olan birçok otel bu bölgede bulunduğundan dolayı her bütçeye ve her isteği uygun bir otel mutlaka bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra otel işletmecilerin büyük bir çoğunluğu yerli halk olduğundan dolayı daha sıcak bir ortamda tatil yapmak mümkün olmaktadır. Tatilde konforundan ödün vermek istemeyenler için Alaçatı’da bulunan oteller odalarda sunduğu imkânlar neticesinde beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. Ayrıca Alaçatı’ya gitmişken yöresel lezzetleri tatmak isteyenler için her hafta kurulan pazarlardan bu ihtiyacı karşılamak mümkün olmakla birlikte Kemalpaşa Caddesinde akşamları kurulan tezgâhlardan da faydalanmak mümkündür.

Yeni Mecidiye Mahallesi

Alaçatı’nın geleneksel mimarisini eski taş evler ile insanın ruhuna kadar işletebilen Yeni Mecidiye Mahallesinde hizmet vermekte olan butik oteller sayesinde huzuru arayan misafirlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir duraktır. Bu bölgeyi tatilinin her dakikasını dolu geçirmek isteyen misafirler tercih etmektedir. Çünkü bölgede hizmet vermekte olan oteller har saat sayısız aktivite düzenleyerek insanları eğlendirmekte oldukça başarılıdır.

Huzuru ve eğlenceyi aynı anda yaşatabilen bu bölgedeki oteller, sabahları organik ürünlerle hazırlanmış bir kahvaltı menüsü ile güne mutlu başlanılmasını sağlamakta. Daha sonra ise rüzgârı hiçbir zaman dinmeyen plajlarda sörf yapma imkânı sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Şehir İçi Ulaşım başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı Şehir İçi Ulaşım ve Şehir İçi Ulaşım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap