1. Ana Sayfa
  2. Ne Yenir?
  3. Alaçatı’da Nerede Yenir?

Alaçatı’da Nerede Yenir?

Alaçatı’da Nerede Yenir?

Alaçatı kültürünü yakından tanımak isteyen birçok kişi, otel yemekleri ile beraber bölgenin doğal lezzetlerinden de yararlanmak istemekteler. Daha önce Alaçatı Otelleri, Alaçatı Festivalleri, Alaçatı Gezilecek Yerler gibi onlarca farklı kategori için yazılar hazırladık. Bu yazımızda ise Alaçatı’da nerede yenir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Ege bölgesinin yöresel otları, deniz mahsülleri her ziyaretçi tarafından kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında yer alıyor. Bölge içerisinde yöresel mutfak ile beraber Türk mutfağının ve Dünya mutfağından ünlü lezzetler müşterilere sunuluyor. Alaçatı, dar sokaklara sahip olmasından dolayı nereye giderseniz gidin karşınıza bir restoranın sizi güler yüzlü karşılayacağını görebilirsiniz.

Alaçatı Köy Kahvaltısı

Alaçatı Köy Kahvaltısı

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Alaçatı dar ama bir o kadar da güzel olan sokakları ile meşhurdur. Hangi sokağa girerseniz girin karşınıza bir butik otel ve restoran çıkacaktır. Bölgenin en meşhur şeylerinden birisi de kahvaltısıdır. Tamamen bölgede yetişen sebze ve meyvelerden oluşan organik, zengin kahvaltı seçenekleri sunuluyor. Dalında olgunlaşmış, tadı ile herkesi kendisine aşık eden hurma zeytini kesinlikle tatmanızı öneririz. Sofralarda yok ise kesinlike reçel yok ise yine ev yapımı doğal reçellerden tatmanızı öneririz. Kahvaltı yapma konusunda iyi bir hizmet veren mekan konusuna çok fazla girmek istemiyoruz. Bölgede bulunan yerli halkın tamamı eşit ve güzel lezzetlerde kahvaltılar sunmakta.

Alaçatı Köy Kahvaltısı

Alaçatı sokakları içerisinde birbirinden eşsiz lezzetler ile karşılaşmanız mümkün. Tamamen ev yapımı limonatalar ile ağzınızın tadını değiştirebilir, akşam gezintilerinizde içinizi ferahlatabilirsiniz. Türkiye’de sadece Alaçatı bölgesinde kalmış sakız ağaçlarından elde edilen sakız muhallebilerin tadına bakabilir, yine sakız tatlısı yiyerek sakız kurabiyesi ile farklı bir lezzete kapı aralayabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu lezzetlerin tamamı sadece Alaçatı bölgesine ait lezzetler olduğunu bilmeli ve bu lezzetlerin kesinlikle tadına bakmalısınız.

Alaçatı’da Akşam Yemeği

 

Alaçatı’da Akşam Yemeği

Alaçatı Gece Hayatı öncesi iyi bir yemek yemeye hakkınızın olduğunu düşünüyorum. Alaçatı bölgesinde akşam yemeyi yiyecekseniz karşınıza birçok çeşidin çıktığını görebilirsiniz. Her mutfaktan her damak tadına uygun lezzetler uygun fiyatları ile misafirleri cezbediyor. Türkiye’nin en güzel ahtapotları, balıkları, deniz mahsülleri, salataları ve Türk mutfağının eşsiz lezzetleri sizlere kapısını açıyor. Alaçatı’da Ne Yenir? adlı yazı dizimiz içerisinde bölgede yenilebilecek lezzetler hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bölgede meşhur olan lezzet sayısının sabit olmasına karşın aynı lezzeti sunan mekan sayısının oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Alaçatı bölgesinde kendisini ispatlamış bazı mekanlardan da bahsedecek olursak;

Fahri’nin Yeri

Fahri’nin Yeri

Alaçatı’da nerede yenir sorusunun ilk adresi için ilk durağınız Alaçatı Port olmalıdır. Mükemmel bir mekansal ambiyansa sahip durumda. Belde halkının tamamı tarafından bilinen mekan, turistlerin yemek konusunda da ilk tercihi olabilecek kapasitededir. Alaçatı’ya özgü lezzetlerin yer aldığı bu restoran, deniz mahsülleri konusunda da bir hayli iddialı durumda. Balık konusunda farklı lezzet ve tat arayan kişiler, Alaçatı Port içerisinde yer alan Fahri’nin Yeri mekanını ziyaret etmelerini öneririz.

Walkin Alaçatı

Walkin Alaçatı

Yaz sezonu içerisinde misafir ağırlamakta olan Walkin Alaçatı, bölgede yemek yenilebilecek en iyi mekanlar arasında yer alıyor. Deniz mahsülleri konusunda oldukça iddialı olan Walkin hem ara sıcak hem de ana yemek konusunda misafirlerine güzel lezzetler sunuyor. Aynı zamanda keyifli bir yemek ortamının oluşabilmesi için canlı müzik etkinliği sunan mekan, ünlü sanatçıların sahne aldığı bir yer olmasından dolayı güven ortamı oluşturuyor.

Bu yazımız içerisinde Alaçatı’da nerede yenir sorusunun cevabını kısaca açıklama çalıştık. Gerek bölgenin meşhur lezzetleri gerekse yemek yenilebilecek yer önerisi ile Alaçatı’yı sizlere tanıtmaya çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Hacımemiş En İyi Mekanlar başlıklı makalemizde Alaçatı en iyi mekanlar, hacımemiş en iyi mekanlar ve hacımemiş gece hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Alaçatı da gideceksin meyhaneye alacaksın bir ufak söyleyecek bir alabalık hooop tamam daha ne olsun 🙂