İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Gidilir?
  3. Alaçatıda Yapılabilecek Aktiviteler Ve Ulaşım Yolları
Trendlerdeki Yazı

Alaçatıda Yapılabilecek Aktiviteler Ve Ulaşım Yolları

Alaçatıda Yapılabilecek Aktiviteler Ve Ulaşım Yolları

Alaçatı İzmirin Çeşme ilçesinde bulunan muhteşem bir sahil kasabası olarak her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalıklaşan bu bölge alaçatı ulaşım yolları ile ilgili bilgi almak isteyenlerin sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır. Alaçatı ot festivalleri, mekânları, evleri, tarihi dokusu ve denizi ile tatil için muhteşem bir yer. Her yıl gittikçe artan kalabalıktan şikâyet edilse de yine de vazgeçilemeyen bir yer olma özelliğini koruyor.

Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?

Alçatıya gitmek için uçak yolcuğunu tercih edenler İzmir Adnan Menderes hava limanına indiklerinde dilerlerse araç kiralayarak Alaçatı’ya ulaşabilirler. Kiraladığınız araçla Alaçatı’ya yaklaşık 45 dakika sürecek bu yolla ulaşmak mümkün. Bu yolculuk için alaçatı ulaşım yolları ile ilgili yol gösterecek bir uygulama veya navigasyon hizmetinden yararlanmanızı öneririz. Eğer araç kiralamak istemiyosanız havaş servisleri yardımı ile 25 TL karşılığında Çeşme otogarına gidip oradan da taksi ile Alçatı’ya ulaşabilirsiniz.

Alaçatı’da Yapılabilecek Aktiviteler

Alaçatı gerek doğal güzelliği gerek insanları gerekse de mekânları ile size yapılabilecek birçok imkan sunan bir yer. Burada ilk akla gelen deniz kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarmanın yanında birçok aktivite bulabilirsiniz. Öncelikle Ege mutfağının en iyi örneklerini tadabileceğiniz bu yerde birçok mekân bulmak mümkün. Bu mekânlar genellikle meyhane tarzında olmasına rağmen hepsinin ayrı bir havası ve gidince mutlaka denemeniz gereken farklı yemekleri mevcut. Zeytinyağlılar, mezeler, çeşitli otlardan yapılan yemekler ve deniz mahsulleri ilk akla gelenler arasında. Ancak sokaktan da midye dolma yemeden dönmemelisiniz. Ot festivaline denk geldiyseniz kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında yel değirmenlerinin yanında vakit geçirip gün batımını izleyebilir ve fotoğraf çektirebilirsiniz. Şehrin tarihi ve kültürel havası sizi ister istemez tarihi Alaçatı evlerine de götürecektir.

Alaçatı Butik Otelleri

Alaçatı’da birçok farklı tarza otel bulunmasına rağmen en çok tercih edilen butik otellerdir. Burada Alaçatı’ya ait o samimi ve rahat ortamı bulmanız mümkün. Yöreye olan rağbet ve turist sayısı göz önüne alındığında bu butik otellerde kalabilmek için önceden rezervasyon yapmanın kaçınılmaz olduğunu da söylemek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı’ya Ulaşım Yolları ve Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı Nasıl Gidilir? ve Alaçatı Ulaşım Şekilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap