1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı İlçe Rehberi
  3. Alaçatı’ya Gidecekler İçin Faydalı Bilgiler

Alaçatı’ya Gidecekler İçin Faydalı Bilgiler

Alaçatı’ya Gidecekler İçin Faydalı Bilgiler

Alaçatı otantik yapısı ve doğal görünümü ile sayısız nedenden dolayı turistik çekicilik faktörlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Tabloya benzeyen sokakları ve eğlenceli gece hayatı için gidenlerin yanında mutfağı ve huzuru için gidenlerin sayısı da azımsanmayacak noktadadır. Henüz Alaçatı’ya gitmemiş ve ne yapacağına karar vermemiş olanlar için ise daha çok eğlenmek ve keşfetmek için bir takım önerilerde bulunulabilir. alaçatı’ya gidecekler için faydaları bilgiler kısmı mutlaka edinilmelidir.

Alaçatı Güzelliği

Alaçatı mavi ve beyazın en güzel uyumu olarak tanımlanabilir. Henüz yola çıktığınızda bile beyaz yel değirmenlerinin görüntüsüne karışan mavi çatılar sizi etkilemeye başlayacaktır. Sokaklarında doğal yapının bozulmasına izin verilecek herhangi bir girişim bulunmaz. Eski ve bakir dokusu her sokakta kaybolma istediğinin doğmasına neden olur. Çünkü sokaklardaki mekanlar bile ressam elinden çıkmış kadar dekorasyonlu ve özenlidir. Bundan dolayı güzellikleri fotoğraflamak isteyenler için fotoğraf makinesi götürmek oldukça faydalıdır.

Alaçatı Butik Otelleri

Alaçatı denilince akla gelen en önemli detaylardan bir tanesi butik yani özel işletme belgeli otellerdir. Özel tasarımlar ile hazırlanmış ve Alaçatı dokusunu anımsatan özellikleri bulunan odalarda konaklama imkanı sağlayan ve sabahları organik kahvaltı seçeneği sunan otellerde konaklamadan Alaçatı’ya gitmek tam olarak tamamlanmış olmayacaktır. Bu nedenle henüz otel rezervasyonlarını yaptırmayanların butik otelden yana şanlarını kullanmaları önerilir.

Festival Severler İçin Ot Festivali

Henüz hangi dönemde gideceğine karar vermemiş olanlar için ise nisan ayının ilk haftası düzenlenen Ot Festivali iyi bir tarih olabilir. Yaklaşık 4-5 ay önceden bölgede otel bulmak imkansız hale gelecek kadar doluluk yakalanır. Bundan dolayı mutlaka erken davranmanız şarttır. Ot festivali kapsamında Alaçatı mutfağından en güzel yemekler doğal otlar ve yeşillikler ile birleştirilerek turistlere sunulur. Alaçatı mutfağı ağrılıklı olarak zeytinyağı ile harmanlanmış menülerden oluştuğu için birbirinden doğal ve organik yemeklerin tadına bakma fırsatını da elde etmiş olursunuz. Festival havasını yakalayamayanlar için Alaçatı’ya özgü damla sakızlı ürünlerin tadına da bakabilirler. Damla sakızlı kahve içmeden Alaçatı’da ayrılmamanız kesin bir şekilde önerilir.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı'da Nerede Kalınır? başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı'da Kalınacak Yer ve Alaçatı'da Nerede Kalınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap