1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı İlçe Rehberi
  3. Alaçatı’ya Gidenlerin Yorumları ve Görüşleri

Alaçatı’ya Gidenlerin Yorumları ve Görüşleri

Alaçatı’ya Gidenlerin Yorumları ve Görüşleri

İzmir’in en güzel, en şirin ilçelerinden biri olan Kuşadası her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Ancak son zamanlarda hızlı bir çıkış yakalayan mahallesi Alaçatı, ünlülerin bile gözdesi. Turkuaz denizi, altın kumlu plajları, renkli sokakları ve sımsıcak atmosferi ile gelenlere rüya gibi bir tatil armağan eden Alaçatı herkesin dilinde. Özellikle kendisi gibi şirin butik otelleri ile turizme büyük ölçüde katkı sağlayan bu mahalle kış aylarında da ziyaretçi çekmeye devam ediyor. İşte Alaçatı ya gidenlerin yorumları ve görüşleri ile seyahat öncesi sizlere verilebilecek birkaç bilgi.

Muhallebisi ve Kumrusu

Alaçatı’nın yalnızca sokakları, denizi, plajları ve otelleri meşhur değil. Yemekleri de bir o kadar leziz ve akılda kalıcı. Özellikle de sakızlı muhallebisi ve kumrusu tadılmadan dönülmemeli. Buraya gelenlerin dilinden düşmeyen kumru ve muhallebinin tadı, gidenlere tavsiye olunuyor. Özellikle de turistlerin bayılarak yediği kumru, hem ekonomik, hem de pratik yiyeceklerin başında geliyor. Meyhane ve kafelerdeki rakamları çok yüksek bulduysanız şehrin merkezine doğru inerken göreceğiniz bir yel değirmenine doğru ilerleyin. Belediyenin işlettiği ve harika bir manzaraya sahip olan bu salaş kafede Alaçatı gazozu içebilir, biraz serinleyebilirsiniz.

Alaçatı Pazarları

Bu kasabaya gidenlerin en çok yorumda bulunduğu başka bir destinasyon da Alaçatı pazarları. Sizi alıp bambaşka bir dünyaya götürecek, sıcacık insanların satış yaptığı bu pazarlarda yöresel yiyecek ve giyecekleri bulabilirsiniz. Gidenlerin en çok beğendikleri ürünlerin başında ise sakız reçeli ve şile bezinden hazırlanan kıyafetler geliyor. Tabi antikacılar çarşısına uğramadan olmaz. Buradan satın alacağınız küçük bir ürün bile ömür boyu bu kasabayı hatırlamanızı sağlayacak.

Ekonomik Plajları

Alaçatı’da Kum Beach, Çark Plajı ve Mocca Beach gibi ünlü plajlar bulunuyor. Bu plajlardan bir ya da birkaçında ünlü yüzleri görmek çok kolay. Ancak gidenlerin yorumları arasında en sık yer alan bu plajların ücretleri. Eğer plaj ücretleri konusunda hassassanız yine aynı paralelde bulunan ve giriş bedeli daha ekonomik olan plajları deneyebilirsiniz. Üstelik bu plajlarda yeme içme fiyatı da diğerlerine göre daha uygun.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kum Ve Güneş Arayanların İlk Tercihi Alaçatı başlıklı makalemizde Alaçatı deniz, Alaçatı Güneş ve Alaçatı Kum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (4)

  1. Muhteşem tek kelime ile harika bir yer 🙂

  2. Mutlaka herkesin gitmesi ve görmesi gereken yer. Buradan anlatmak zor gidin, gezin ve görün bence.

  3. Alaçatıya gitmiş biri olarak, butik otellerinde kalmanızı, yelkenleri gezmenizi ve bir meyhanede ufak söyleminizi tavsiye ederim 🙂

  4. Havası ve denizi yeter bence 🙂 Herkes tavsiye ediyor çünkü çok güzel yer.

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.