1. Ana Sayfa
  2. Ne Yenir?
  3. Alaçatı’ya Özgü Lezzetler Sunan 5 Mekan

Alaçatı’ya Özgü Lezzetler Sunan 5 Mekan

Alaçatı’ya Özgü Lezzetler Sunan 5 Mekan

Alaçatı bölgesine tatile gelen birçok kişi, bölgeyi keşfetme konusunda büyük sorunlar yaşamaktadır. Avrupa’yı andıran dar sokaklara sahip olan Alaçatı, butik otelleri ile beraber her yıl milyonlarca kişiyi rahat bir şekilde ağırlayabiliyor. Otel lezzetleri güzel olsa da misafirlerin büyük bir bölümü Alaçatı’ya özgü lezzetler aramaktadır. Bölge içerisinde uzun bir dönem yaşamış birisi olarak sizlere bu yazımız içerisinde Alaçatı’ya özgü lezzetler sunan 5 mekan tavsiyesi sunmaya çalışacağız.

Walkin Alaçatı

Walkin Alaçatı

Alaçatı ruhunu ve lezzetini en iyi şekilde yansıtan Walkin, hizmetlerini yoğunlukla yaz sezonu için gelen misafirlere sunuyor. Menüsünü tamamen yaz aylarına uygun mahsullerden oluşturan bu restoran, sezon içerisinde tamamen rezervasyonlu bir şekilde çalışıyor. Başlangıç menüsü olarak tercih edilebilecek lezzetler arasında Somon Sash, Kuşkonmaz ızgara, Feta kadayıfı en keyifli seçeneklerde birisi. Hemen hemen haftanın her günü canlı müzik sunan Walkin, müzik dünyasının önde gelen isimlerini sahneye çıkarıyor.

Zio Beach

Zio Beach

2014 yılında açılan Zio Beach, Gastronomi dalında ülkenin önde gelen şefleri ile birlikte çalışmakta. Başta Türk mutfağı olmak üzere dünya mutfağının önde gelen lezzetlerini menüsüne dahil eden Zio, fiyatları ile biraz tepki çekmiştir. Basın bültenlerine 1 lahmacun fiyatı 50 TL, bir hamburger menüsünün 240 TL olarak lanse edilmesi ufak bir müşteri kaybına girmelerine neden olmuştur. Maliyetinin oldukça düşük olduğu düşünülen bu lezzetler aslında içerisinde oldukça yüksek fiyatlar ile satılan malzemelere sahip durumda. Gerçek trüf mantarı, İngiliz cheddar peyniri, havyar ve ıstakoz gibi içeriklere sahip olan hamburger, pahalı maliyeti nedeni ile yüksek fiyatlara sunulmakta.

Momo

Momo

Alaçatı’ya özgü lezzetler sunan mekanlar içerisinde Momo’nun artık klasikleştiğini görebilirsiniz. Hizmetlerini iyi bir müzik iyi bir lezzet ile taçlandıran bu mekan, müşterilerden gerekli tüm olumlu geri bildirimleri almayı başarmıştır. Ekip bakımından İtalya’nın önde gelen şef ve ekibine sahip olan mekan, sunum konusunda oldukça başarılı. Alaçatı’ya özgü lezzetler ile beraber Siyah Mürekkep Balığı Soslu Risotto,  Avokado İçerisinde Kokteyl Soslu Taze Karides en güzel seçeneklerden birisi olacaktır. Fiyat bakımından ise her bütçeye uygun mükemmel lezzetleri bulunmakta. DJ’ler eşliğinde yemeklere uygun müzikler çalınması sizlere iyi bir tercih yaptığınızı gösterecektir.

Beeves Steakhouse

Beeves Steakhouse

Alaçatı bölgesinde yaşayan, tatile gelen birçok kişi, bölgede Steakhouse hizmeti sunan bir restoran bulunmadığından ötürü oldukça şikayet etmiştir. İstanbul içerisinde oldukça köklü hizmetler veren Beeves Steakhouse, Alaçatı içerisine de bir şube açarak bölge halkının isteklerine bir son vermiştir. Steakhouse gibi göründüğüne aldanmayın. Şahane burger, et ve şato gibi hizmetlerinin yanı sıra Alaçatı’ya özgü lezzetler konusunda da özel bir menüye sahiptir. Şefin özel menülerin tercih eden kişiler biraz yüklü hesaplar ile karşılaşabilir. Bu nedenle bölgeye özgü lezzetler arayan kişilere iyi bir alternatif seçenek olabilir.

Fahri’nin Yeri

Fahri’nin Yeri

Port Alaçatı balıkçı limanının hemen yanında bulunan Fahri’nin yeri, yıllardır Alaçatı’ya tatil için gelen kişilere daha önce tatmadıkları lezzetler sunuyor. Bölge ile özdeşleşen özdeşleşen Fahri’nin Yeri, muazzam bir mekan ambiyansına sahip. Bu mekan içerisinde tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında ise Şevket-i Bostan Yatağında Tereyağlı Süzme Yoğurtlu Balık Kebabı tatmanızı öneririz. Bu lezzeti Türkiye içerisinde tek olarak tadabileceğiniz mekanın bu adres olduğunu söyleyebiliriz.  Okyanus Kalbi, Soğanlı Fava gibi lezzetlerden de kesinlikle tatmanızı öneririz.

Yukarıda sizlere Alaçatı’ya özgü lezzetler sunan 5 mekan önerisinde bulunmaya çalıştık. Bu mekanlar, aynı zamanda Türk ve dünya mutfağına özgü lezzetler sunmasından dolayı ön planlara çıkmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Alaçatı'da Ne Yenir Ne İçilir? başlıklı makalemizde Alaçatı, Alaçatı'da Ne İçilir ve Alaçatı'da Ne Yenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap