İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ne Yenir?
  3. Çeşme Alaçatı Kahvaltı Mekanları

Çeşme Alaçatı Kahvaltı Mekanları

Çeşme Alaçatı Kahvaltı Mekanları

Ege’nin göz bebeği olan Alaçatı her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Alaçatı bölgesine tatil yapacak kişiler için bu yazımız içerisinde Çeşme Alaçatı Kahvaltı Mekanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dünyaca ünlü Ege kahvaltısını yerinde yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan mekanlara uğramanızı isterim. Bununla beraber Alaçatı Gezilecek Yerler ve Alaçatı Otelleri yazılarımıza da göz atmanızı istiyoruz. Alaçatı’da kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar;

Katre Kahvaltı

Katre Kahvaltı
Katre Kahvaltı

Çeşme’de, Alaçatı’da bulabileceğiniz en iyi kahvaltı mekanı Katre Kahvaltıdır. Ege bölgesinin en başarılı üreticileri ile çalışan işletme, tüm malzemeleri en iyi kalitede temin ediyor. Serpme olarak sunulan kahvaltıda tadacağınız tüm lezzetler bizzat Alaçatı yöresine ait olmaktadır. Eklediğimiz görsel, mekana ait güzel bir kahvaltının sadece kısa bir versiyonudur.

Kupa Alaçatı

Kupa Alaçatı
Kupa Alaçatı

Alaçatı’da samimi, sıcak ve lezzetli bir mekan arıyorsanız Kupa Alaçatı mekanını öneririz. Biraz küçük olmasından dolayı gideceğiniz günün öncesinde rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Alaçatı yöresine ait yöresel lezzet ürünlerini kahvaltıda sunan işletme aynı zamanda tamamen kendisine ait ekşi mayalı bir ekmek de üretiyor. Yediğiniz kahvaltıyı ömrünüz boyunca unutmak istemiyorsanız Kupa Alaçatı’ya uğrayabilirsiniz.

Tarla Alaçatı

Tarla Alaçatı

Doğa ve yeşilliğin arasında kahvaltı yapmak istemediniz mi? “Tarladan Masaya” konseptine sahip olan bu işletme hemen hemen tüm ürünlerini kendi üretiyor. Serpme kahvaltı sipariş ettiğinizde ürünlerin gerçek lezzetlerine varacaksınız. Bazı günlerde açık havada yapılan kahvaltılar sırasında sinema gösterileri de sunuluyor.

Sakız Reçeli

Sakız Reçeli
Sakız Reçeli

Çeşme Alaçatı Kahvaltı Mekanları içerisinde ilk sırada Sakız Reçeli yer alıyor. Pişi, otlu yumurta ve tamamen kendi ev yapımları olan reçeller ile güzel bir kahvaltı keyfi sunuluyor. Serpme olarak sunulan kahvaltı içerisinde Alaçatı yöresine ait yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Bumba Breakfast

Bumba Breakfast
Bumba Breakfast

Alaçatı’nın en popüler kahvaltı merkezlerinden birisi de Bumba Breakfast’dır. Salkım ağaçlarının altında yapacağınız kahvaltıyı belki de ömrünüz boyunca unutamayacaksınız. Bölgenin en popüler işletmesi olmasından dolayı çoğunlukla rezervasyon gereksinime gerek duyulmaktadır. Etrafınızda bulunan minik kaplumbağalar kahvaltınız sırasında sizlere eşlik edecektir. Ege mutfağının en eşsiz lezzetleri bu mekan içerisinde yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı'da Nerede Yenir? başlıklı makalemizde Alaçatı'da Ne Yenir, alaçatıda nerede yenir ve alaçatıda yemek yenilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap