1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Gezilecek Yerler
  3. Çeşme Ayayorgi Koyu

Çeşme Ayayorgi Koyu

Çeşme Ayayorgi Koyu

Dünyanın en ünlü plajlarından birisine ev sahipliği yapan Çeşme, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Çeşme’de rüzgar almayan koylardan birisi olan Ayayorgi koyu, bölgenin en çok ziyaret edilen yerleri arasında yer alıyor. Hatta ülkemizin ve dünyanın en öneli yıldızları tatilleri için bile bu koyu ziyaret ediyor.  Koy içerisinde yer alan plajlarda gündüz denize girilirken akşamları Night Clup dönüşümü yapılıyor. Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük DJ sanatçıları, plajda 7/24 eğlencenin dibine vuruyor.

Ayayorgi Koyu Nerede?

Çeşme Ayayorgi Koyu
Çeşme Ayayorgi Koyu

Çeşme kent merkezine araçla 7 dakika kadar uzaklıkta olan Ayayorgi Koyu, Alaçatı kent merkezine 20 dakika sürmektedir. Alaçatı’da tatil yapan kişiler, 2 adet aktarma dolmuş yaparak Ayayorgi Koyuna ulaşabiliyor. Ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmamakta. Alaçatı bölgesinde tatil yapan kişiler öncelikle dolmuşla Çeşme’ye gelip Çeşme’den de bir dolmuşla daha Ayayorgi Koyu’na gitmeleri gerekiyor.

Alaçatı merkezden Ayayorgi Koyuna dolmuşla gitmek istediğinizde 5 TL gibi bir ücret ödersiniz. Taksiyi tercih eden kişiler ise ortalama 30 TL ücret ödemek durumunda kalırlar. Çeşme merkezden yürüyerek dahi gidilebilen Ayayorgi Koyunda sayısız özel plaj bulunuyor. Plajların giriş ücreti ise değişiklik göstermektedir. Giriş ücreti ortalama olarak kişi başı 70 TL ile 110 TL arasında değişmektedir. Bazı mekanlarda giriş ücretinin yanında bir ücretsiz içki veriliyor bazılarında ise sadece 17:00’dan sonra kullanılmak üzere alkol kokteyl fişi verilmektedir.

Aya Yorgi Koyu Beachleri ve Giriş Ücretleri

Çeşme Ayayorgi Koyu

Before Sunset Beach Club: 50 TL olan giriş ücretinde şezlong ve şemsiye veriliyor. Genel olarak sabah erken saatlerde dolmaya başlayan bu Beach Club için erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Aksi halde yer bulamayabilirsiniz.

Marrakech Beach Club: Olduça başarılı bir dekorasyona sahip olan Marrakech Beach Club, bölgenin en hareketli işlemeleri arasında yer alıyor. Şezlong ve şemsiyenin de dahil olduğu giriş ücreti sadece 60 TL’dir.

Tren Beach Club: Çeşme Ayayorgi Koyu içerisinde yer alan tamamen gençlere yönelik bir konsepte sahip durumda. Türkiye’nin en başarılı DJ sanatçılarının görev aldığı Tren Beach Club, gündüz olduğu gibi geceleri de ayrı bir doluluğa sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Neyi İle Meşhur? Meşhur Alaçatı Yemekleri başlıklı makalemizde alaçatı gezi rehberi, alaçatı neyi ile meşhur ve meşhur alaçatı yemekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap