1. Ana Sayfa
  2. Neler Yapılır?
  3. Çeşme Dalyanköy Plajları

Çeşme Dalyanköy Plajları

Çeşme Dalyanköy Plajları
1

Alaçatı’da Neler Yapılır? Yazı dizimiz içerisinde bölgede yapılabilecek bir dizi etkinlik hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yaz aylarının gelmesi ile beraber her yıl milyonlarca kişi Çeşme bölgesine doğru hareket etmekte. Zengininden fakirine kadar her yaş grubundan insanın tatil için tercih ettiği bu bölgede güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde Çeşme Dalyanköy Plajları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Kocakarı Plajı

Daha önce ayrıntılı olarak hazırladığımız Kocakarı Plajı yazımız içerisinde bu konu ile ilgili birçok ayrıntıyı dile getirdik. Çeşme’nin Dalyan bölgesinde bulunan plajlar içerisinde ücretsiz, halk plajı olma özelliği taşıyan birkaç yerden birisidir. Plaj içerisinde bulunan şezlong ve şemsiyeler kullanılmak istendiğinde 10 TL gibi bir ücretin ödenmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Denizi oldukça sığ olan bu plajın kendisine has oldukça güzel bir görünümü bulunmaktadır.

Sera Beach

Yeşili ayrı, maviliği ayrı güzel! Çeşme Dalyanköy Plajları içerisinde ayrı bir yere sahip olan Sera Beach bölgenin en çok ziyaret edilen yerleri arasında yer alıyor. Plaja giriş, şezlong ve şemsiye kullanımının elbette ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak; 2020 yılı içerisinde yaşadığımız bazı durumlardan dolayı plaj ücreti şu an için belirli değildir.

Dalyan Plajı

Dalyan bölgesinde denize girebileceğiniz en güzel yerlerden birisi de Dalyan Plajıdır. Suyu oldukça berrak ve güzeldir. Aynı zamanda sığ olmasından dolayı aile ve çocuklar tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Ancak kumsalının bol miktarda taşlardan oluştuğunu ve taşların bir miktar rahatsız edici olduğunu söyleyebiliriz.

Ali Bostan Plajı

Bölgenin en çok ziyaret edilen plajlarından birisi de Ali Bostan Plajıdır. Plaj açık bir bölgede yer almasından dolayı sık sık rüzgar almaktadır. Ancak; denizin berrak ve        sakinliği ziyaretçileri bu plaja doğru getirmektedir. Ali Bostan Plajı’nda halk plajı statüsünde olsa da plaj içerisindeki şezlong ve şemsiyeler ücretli olarak sunulmaktadır.

Boyalık Plajı

Çeşme Dalyan Plajları listemizin son sırasında Boyalık Plajı yer almaktadır. İnternet üzerinde 900 kadar olumlu yorumu bulunan bu plajın oldukça güzel bir plajı ve bir o kadar güzel berrak ve temiz plajı bulunuyor. Bu plajlardan herhangi birisini tercih ederek tatillerinizi organize edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çeşme Kocakarı Plajı başlıklı makalemizde Çeşme Kocakarı Plajı, Çeşme Kocakarı Plajı Giriş Ücreti ve Çeşme Kocakarı Plajı Nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap