İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Gidilir?
  3. Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu

Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu

Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu

Yaz aylarının gelmesi ile beraber popüler tatil merkezlerine olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Sahil beldelerinin milyonlarca ziyaretçi ağırladığı şu dönemlerde bakir, gizli yerler araştırdığınızı biliyoruz. Bu yazımız içerisinde sizlere Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Son yıllara kadar adı dahi bilinmeyen Kleopatra Koyu, sadece belirli kişilerce ziyaret edilmekte idi. Ana yol üzerinden görünmeyen bu koy, bölgeye yerleşmeye başlayan yazlıkçılar tarafından keşfedildi. Bölge halkı tarafından Güvercinlik Kotu olarak bilinen bu koy, denizi ile ön plana çıkıyor.

Çeşme Güvercinlik Koyu Hakkında Bilgiler

Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu
Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu

Güvercinlik koyu içerisinde yer alan site koya ulaşım için tek seçenektir. Bunun dışında koya herhangi bir şekilde ulaşım bulunmamaktadır. Ulaşım seçeneği olmamasından dolayı birçok kişi koyu ve güzelliklerini fark edemiyor. Bu durum, koyun az ziyaretçi sayısına sahip edip daha konforlu ve sakin bir tatil merkezi yapıyor. Bölgeye ulaşmak isteyen kişiler, Google Maps’e “Özpamir Sitesi” yazmanız durumunda kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Alanya’da ve Marmaris’te bulunan Kleopatra plajları ile beraber ince kum yapısına sahiptir. Bu ince kum denize girilmesini kolaylaştırmaktadır.

Bakir bir koy olmasından dolayı Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu içerisinde hiçbir tesis bulunmaktadır. Ulaşım seçeneği de zaten dar olmasından dolayı buraya işletme dahi kurulmak istenmiyor. Plaja gelmek isteyen kişiler, yiyecek ve içeceklerini, ihtiyaçları olan tüm malzemeleri almaları gerekiyor. Plaj içerisinde soyunma kabini olsa da tuvalet gibi özel ihtiyaçlar için yer bulunmuyor. Koyun hemen dışında bulunan site, koya gelenler için özel bir otopark alanı ayırmış durumda.

Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyuna Nasıl Gidilir?

Alaçatı üzerine yazılar hazırladığımızdan dolayı yol tarifini de Alaçatı üzerinden vereceğiz. Alaçatı Port’a geldikten sonra sahil yolunu takip ederek Ovacık’a doğru ilerlemeniz gerekiyor.  Yol üzerine önce Delikli Koy gelecektir. Delikli Koy’u geçtikten sonra 4 kilometre kadar ilerleyiniz. Daha sonra karşımıza Özpamir Sitesinin tabelası gelecektir. Site içerisine girerek koya arılan yol ayrımını göreceksiniz. Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu; Çeşme merkeze 12 kilometre, Alaçatı’ya ise yine 12 kilometredir. İzmir merkezden gelmek isteyen kişiler de 89 kilometre yol alması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tasting Alaçatı Festivali 2020 başlıklı makalemizde Alaçatı Otelleri, Tasting Alaçatı Festivali 2020 ve Tasting Alaçatı Festivali Ne Zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap