1. Ana Sayfa
  2. Neler Yapılır?
  3. Çeşme Kocakarı Plajı

Çeşme Kocakarı Plajı

Çeşme Kocakarı Plajı

Yaz tatilinizi Ege sahillerinde huzur ve mutluluk dolu bir şekilde geçirmek istiyorsunuz değil mi? Genelde birçok kişi Çeşme, Alaçatı gibi bölgeleri tercih etmekte. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Çeşme Kocakarı Plajı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kocakarı Plajı, Çeşme bölgesinde denize girebileceğiniz en güzel yerler arasında yer alıyor. İzmir’in keşfedilmemiş yerleri arasında gösterilen bu plaj ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımız içerisinde anlatmaya çalışacağız.

Kocakarı Plajı Hakkında Bilgiler

Çeşme Kocakarı Plajı
Çeşme Kocakarı Plajı

Oldukça sakin bir yapıya sahip olan bu plajın oldukça temiz ve berrak bir yapısı bulunduğunu söyleyebiliriz. Oldukça büyüleyici bir güzelliğe sahip olan bu plajın hala keşfedilmeyi beklediğini söyleyebiliriz. Çeşme plajlarının her biri birbirinden güzeldir. Ancak halk plajı olması nedeni ile Kocakarı Plajının her geçen gün daha fazla keşfedilmeye başlandığını söyleyebiliriz.

Sahil kısmı ve denizin tabanı taşlık ve kumdan oluşmaktadır. Taşlık bölgeler çok fazla rahatsız edici olmasa da yine terlik giymeden giymemenizi isteriz. Ayrıca su seviyesi de oldukça sığdır. Bu durum çocukların ve ailelerinde gönül rahatlığı ile denize girmelerine olanak sağlamıştır. Harita üzerinden plajın nerede olduğu ile ilgili detaylar;

Kocakarı Plajı Giriş Ücreti

Ege bölgesinde tatil yapan birçok kişi, plajlara girmek için bir miktar ücret ödemeleri gerektiğini biliyor. Ancak; Çeşme’nin Dalyan bölgesinde bulunan Kocakarı Plajı halk plajı statüsünde yer almaktadır. Bu nedenle bu plajdan denize girmek isteyen kişiler herhangi bir ücret ödemeden plaja erişim sağlayabiliyor. Ancak; şezlong ve şemsiye kiralamanın ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Tek kişi için şezlong ve şemsiye ücreti 10 TL olurken duş ve tuvaletlerin de 2 TL olduğunu söylemek isteriz.

Çeşme Kocakarı Plajı Nerede?

Yukarıda eklediğimiz harita bağlantısı sizi doğrudan Kocakarı Plajına götürecektir. Bölgede tatil yapan kişilerin ulaşımı ise; Dalyan bölgesinde yer alan plaja ulaşabilmek için Çeşme Otogarda bulunan Dalyan minibüslerine binmeniz yeterlidir. Kocakarı Plajı Dalyan merkeze 1 kilometre, Çeşme merkezine ise 7 kilometre kadar uzaklıktadır. İzmir kent merkezine 86 kilometre uzaklıkta olan plaja günün herhangi bir saatinde ulaşabilirsiniz. Plajın etrafında araçları park edebileceğiniz ücretsiz seçenekler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Urla Enginar Festivali 2020 başlıklı makalemizde Urla Enginar Festivali, Urla Enginar Festivali 2020 ve Urla Enginar Festivali Ne Zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap