İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Gidilir?
  3. Çeşme Pırlanta Plajı

Çeşme Pırlanta Plajı

Çeşme Pırlanta Plajı

Yaz tatili denildiğinde Türkiye’de akla ilk gelen bölgelerden birisi de Çeşme’dir. 3 tarafı denizlerle çevrili olan Çeşme yarımadasında dünyaca ünlü birçok plaj bulunmaktadır. Her yıl Nisan ayının sonu gibi başlayan sezon, bölgenin ziyaretçi akınına uğramasına olanak sağlar. Bölgeye gelip tatil yapmak isteyen kişilere Çeşme Pırlanta Plajı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Çeşme ilçe merkezine 10 kilometre kadar uzaklıkta olan bu plaj, ismini pırlanta kadar değerli olan ince ve beyaz kumlardan almaktadır. Çeşme’nin sörf başkenti olmasını sağlayan bu plajlar, her yıl milyonlarca kişiye hizmet vermektedir.

Pırlanta Plajı Hakkında Bilgiler

Çeşme Pırlanta Plajı
Çeşme Pırlanta Plajı

Pırlanta plajı, İzmir bölgesinin en güzel, en başarılı, en çok ziyaret edilen plajları arasında yer alıyor. Çeşme kent merkezine 10 kilometre kadar uzaklıkta olan plajın devlet tarafından koruma altına alındığını söyleyebiliriz. Bölgenin bütünü ile koruma altına alınması, yapılaşmanın büyük oranda önüne geçmiştir. Beton ve binaların olmadığı bu bölgede deniz ve kumsalın tadına varabilirsiniz. Çeşme’nin cennetlerinden birisi olan bu plaj, son zamanlarda çok fazla ziyaret edilmeye başlamıştır.

Pırlanta Plajı Nerede?

Yukarıda eklediğimiz harita Çeşme Pırlanta Plajı Nerede soruşunuza nokta atışı yanıt olacaktır. Çeşme’den yola çıkan kişiler, Çiftlikköy’den geçtikten sonra Altınkum yolunu görecekler. Altınkum yolunun hemen sağ tarafında, dalga ve akıntılardan tamamen korunmuş Pırlanta Plajını görebilirsiniz. Alaçatı merkeze 22 kilometre olan plaj, İzmir’e ise 95 kilometre kadar uzaklıktadır. Plaja ulaşım konusunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Pırlanta Plajının Denizi Nasıl? Plaja Giriş Ücreti

500 metre uzunluğa sahip olan pırlanta plajının 50 metre kadar genişliği bulunmaktadır. Bembeyaz kumu, incecik yapısına sahip olan plaj berrak ve tertemiz bir suya sahiptir. Öyle ki; deniz suyu yılın her dönemi denize girilebilecek kadardır. Üşütmeyecek derecede olması, denizin tercih edilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca; ilk 250 metrenin sığ olması bu plajın aile ve çocuklar için de uygun olduğunu gösteriyor. İyi yüzme bilmeseniz bile bu plajda denize güvenilir bir şekilde girebilirsiniz.  Plaj içerisinde yer alan şezlong ve şemsiyeleri kullanmak için 10 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu başlıklı makalemizde Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu, Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu Nasıl Gidilir ve Çeşme Güvercinlik Kleopatra Koyu Nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap