İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Yapılır?
  3. Çeşme’de Kamp Yapılacak Yerler
reaksiyion-alkis

Çeşme’de Kamp Yapılacak Yerler

Çeşme’de Kamp Yapılacak Yerler
2

Alaçatı’da Neler Yapılır? konusunda birçok kişinin kamp alanı önerisi istediğini gözlemledik. Türkiye’de son zamanlarda giderek artan çadır turizmi, gençlerin yeni gözdesi durumunda. Belirli bir yere bağlı kalmadan yapılan çadır tatili, bir coğrafyayı bütünü ile keşfetmeye olanak sağalamakta. Alaçatı, bu konuda Ege’nin en zayıf bölgeleri arasında yer almakta. Bölgede butik otellerin yoğunluk göstermesinden dolayı çok fazla, hatta hiç kamp alanının bulunmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Çeşme’de kamp yapılacak yerler konusuna değinmeye çalışacağız. Çeşme, bu konuda çadır turizmi arayan kişiler için oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğunu görebiliyoruz. Sırası ile bölgede kamp yapılabilecek merkez önerisinde bulunacak olursak;

Kalyoncu Camping

Kalyoncu Camping
Kalyoncu Camping

Alaçatı’ya en yakın kamp olanı olarak gösterilen Kalyoncu Camping, bölgeden günübirlik olarak ziyaret edilebilmesi ile ön plana çıkıyor. Pırlanta plajı içerisinde yer alan bu kamp alanı, çadır kurulacak yer konusunda ziyaretçilere özel alanlar oluşturmuş durumda. Ağaçlar ile gölgelendirilmiş çadır kurma alanları, kavurucu yaz günlerinde dahi serin, huzurlu ve deniz kokulu bir tatil yaşamanızı sağlıyor. Rüzgar alımına açık olan bu kamp alanı içerisinde sahil içerisine kamp atılmaması öneriliyor. Kamp alanı içerisinde tuvalet, duş alanı, büfe, trafo ve elektrik dağıtımı konusunda hizmetler verilmektedir.

Delikli Koy Kamp Alanı

Delikli Koy Kamp Alanı

Delikli Koy, keşfedilmemiş bölgeler arasında yer almasından dolayı İzmir’in en saklı, en güzel bölgeleri arasında yer alıyor. Alaçatı sınırları içerisinde yer alan bu koy, son zamanlarda kamp tutukunları tarafından keşfedilmeye başlanmış durumda. Masmavi denizin beyaz kayalıklarla birleştiği bu koy, kamp yapmak için iyi bir seçenek durumunda. Profesyonel, ücretli kamp alanı olmadığından dolayı duş, tuvalet, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün değildir. Tamamen doğada hayatta kalma savaşı vereceğiniz, sizler için güzel bir macera olacak bu seçenek, Ege’de güzel bir tatil yapmanızı sağlayacaktır.

Tunay Orman Kampı

Tanay Orman Kampı

Ilıca Plajı ile birleşik bir konumda yer alan Tunay Orman Kampı, Çeşme’de kamp yapılacak yerler arasında önerilmekte. Alaçatı bölgesinden günlük gelebileceğiniz bu nokta, doğa ile denizin bir arada bulunduğu eşsiz bölgeler arasında yer alıyor. Alaçatı’ya 5 dk gibi bir mesafede bulunan bu kamp alanı, sunmuş olduğu özellikler ile tatil severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Aynı zamanda bir tabiat arkı olan bu kamp alanı, misafirlerine başta otopark hizmeti olmak üzere büfe, lokanta, telefon, çamaşır yıkama merkezi, mutfak, lavabo, bulaşık yıkama merkezi, ocak, masa, duş, tuvalet, içme suyu, karavanlar için atık su boşlatma yeri gibi hizmetler veriyor. Çok fazla ağaç ve gölgelik alana sahip olan kamp alanı, deniz turizmi yapmak isteyen kişiler ile beraber doğa turizmine önem veren kişilere de alternatif bir seçenek sunuyor. Eşsiz doğa içerisinde yürüyüşlere katılabilir, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Alaçatı, genel olarak butik otelleri ile önde olan bir bölgedir. Yukarıda dile getirdiğimiz 3 kamp alanının 2’sinin Alaçatı’nın dibinde olmasına karşın yazımızı Çeşme üzerinden dile getirdik. Çeşme bölgesine kamp yapmak için gelen kişilerin Alaçatı’yı keşfetmesi, Avrupa sokaklarını andıran caddelerinde yürümesi için bu tarz bir içerik hazırlamayı düşündük. Alaçatı bölgesine hakim birisi iseniz konu altında yer alan yorum bölümü üzerinden bizlere Alaçatı bölgesinde kamp yapılacak yerler hakkında önerilerde bulunabilirseniz seviniriz.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Alaçatı Tatili, Alaçatı tatili hakkında bilgi ve Alaçatı tatili öncesi bilinmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap