İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Otelleri
  3. Denize Sıfır Alaçatı Otelleri

Denize Sıfır Alaçatı Otelleri

Denize Sıfır Alaçatı Otelleri
1

Alaçatı, Arnavut kaldırımı sokakları başta olmak üzere Cumbalı taşlı evleri ile ülkemizdeki en iyi tatil belderinden birisi olarak gösteriliyor. Oldukça eski dönemlerde bir Rum köyü olan Alaçatı, geçimini tamamen üzüm üretimi ve şarap yapımından kazanmakta idi. Ege’de denizin en görkemli noktalarından birisi olmasından dolayı artık tam bir turizm cenneti haline gelmiş durumda. Bölgede oldukça fazla butik otel olduğunu, büyük çoğunluğun belde merkezi içerisinde yer aldığını dile getirmiştik. Havuza girmekten hoşlanmayan kişiler için bu yazımız içerisinde denize sıfır Alaçatı otelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başta yaz sezonu olmak üzere Balayı gibi tercihlerinizde önereceğimiz bu otellerde konaklama sağlayabilirsiniz.

Alkoçlar Exclusive Alaçatı Hotel

Alkoçlar Exclusive Alaçatı Hotel

45,000 km2 gibi oldukça büyük bir alana kurulmuş olan Alkoçlar Exclusive Alaçatı Hotel, hizmetlerini Ultra Her Şey Dahil konsept üzerinden vermektedir. Yılın 12 ayı hizmet vermekte olan bu otel, denize sıfır olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Toplamda 156 adet odası bulunan Alkoçlar Exclusive Alaçatı Hotel, tüm odalarını tamamen özel bir şekilde ihtiyaçlar doğrultusunda dizayn ettirmiştir. İzmir Adnan Menderes Havalimanına 85 km uzaklıkta bulunan bu otel, İzmir merkeze 75 km, Çeşme merkeze ise 8 km mesafede bulunmaktadır.

Zigana Resort Alaçatı

Zigana Resort Alaçatı

Tatil planı oluşturan birçok kişi, denize sıfır Alaçatı otelleri araması yaparken çok az sonuç ile karşılaştığını göreceklerdir. Bölgedeki en büyük otel unvanına sahip olan Zigana Resort Alaçatı, toplamda 414 adet odaya sahiptir. Tüm odaları eşit standartlara sahip olacak şekilde düzenleyen otel, İzmir Havalimanına, Çeşme merkeze ve birçok noktaya da oldukça yakındır. Otel hakkında bilgi ve rezervasyon işlemlerini aşağıda yer alan bağlantıdan yaptırabilirsiniz.

Alaçatı Beach Resort & Spa

Alaçatı Beach Resort & Spa

Alçatı’nın doğa harikası bir mevkisine konuşlandırılmış olan Alaçatı Beach Resort & Spa, bölgenin en lüks otellerinden birisi olarak gösteriliyor. Başta Dünya mutfağı olmak üzere Osmanlı mutfağı ve Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini misafirlerine sunan otel, yapı ve tasarım bakımından da oldukça iyi bir şekilde tasarlanmış durumda. Denize sıfır bir otel olmasına karşın tesis içerisinde oldukça büyük bir yüzme havuzuna da sahip olan Alaçatı Beach Resort  & Spa, su sporları ve yüzme sporlarına ilgi duyan misafirlerine özel alanlar oluşturmuş durumda.

Otel içerisinde bulunan profesyonel ekipler sayesinde standart sörf ve uçurtma sörfü dersleri alabilir, bu spor dalları üzerinden güzel ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. SPA bölümünde ülkemizin en usta kişilerinden Tai masajı olarak fiziksek olarak da dinlenme yaşayabilirsiniz. Alaçatı Beach Resort & Spa, Alaçatı merkeze 5 km olurken İzmir Adnan Menderes Havalimanına 90 km gibi bir uzaklıkta bulunmaktadır.

Premier Solto Hotel By Corendon

Premier Solto Hotel by Corendon
Premier Solto Hotel by Corendon

Daha önceki otel tavsiyelerimiz içerisinde de yer alan Premier Solto Hotel By Corendon, denize sıfır Alaçatı otelleri içerisindeki en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Alaçatı merkeze 3 km uzaklıkta olan bu otel, İzmir Adnan Menderes Havalimanına da 90 km uzaklıkta yer alıyor. Denize sıfır olması ile beraber kendisine ait 600 metre uzunluğunda oldukça temiz bir plaja sahip olan otel, havuz konusunda da bir hayli iyi durumda. Su sporları ile beraber denize özgü birçok sporu yapmaya uygun olan otel, yaz aylarında neredeyse tam kapasiteye sahip oluyor. Rezervasyon ile otel ile ilgili bilgiler yine otel resminin hemen altında yer almaktadır.

Denize sıfır ALaçatı otelleri, dönemlik olarak oldukça değişken fiyat aralıklarına sahiptir. Bu nedenle doğru aracı site üzerinden en uygun fiyatlar ile rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Design Plus Seya Beach Hotel Alaçatı başlıklı makalemizde Design Plus Seya Beach Hotel Alaçatı, Design Plus Seya Beach Hotel Alaçatı Rezervasyon ve Design Plus Seya Beach Hotel Yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap