1. Ana Sayfa
  2. Alaçatı Gece Hayatı
  3. Hacımemiş En İyi Mekanlar

Hacımemiş En İyi Mekanlar

Hacımemiş En İyi Mekanlar

Türkiye’de tatil denildiği zaman akla ilk Antalya ve civarı olan Akdeniz kıyıları gelmekte idi. Yıllar boyunca Konyaaltı plajında keyifle tatillerini yapan birçok yerli ve yabancı turist, artık farklı bölge arayışına girdiler. 2005’den sonra başlayan yeni arayış, daha çok Ege kıyılarına doğru olmaya başladı. Alaçatı, son 10 yıl içerisinde keşfedilmiş, 10.000 nüfusa sahip bir kasaba idi. 10 yıl öncesine kadar oldukça sessiz olan Alaçatı, son yıllarda ciddi oranda ziyaret edilmeye başlandı. Ege denizinin en güzel noktalarından birisine sahip olan Alaçatı, butik otelleri ile beraber gece hayatı ile de ünlüdür. Dünyada sörf yapımına en uygun koylara da sahip Alaçatı için bu yazımız içerisinde Hacımemiş mahallesi genellikle restoran ve gece klüpleri ile ünlüdür. Bu yazımız içerisinde Hacımemiş en iyi mekanlar hakkında sizlere bilgiler vererek Alaçatı gezilecek yerler, Alaçatı gece hayatı, Alaçatı’da ne yapılır sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Alaçatı Port Balık

Alaçatı Port Balık

Alaçatı’da deniz manzarası eşliğinde gerçek Ege lezzetlerinin tadına bakmak istiyorsanız Alaçatı Port Balık tam da sizlere göre. Haftanın 7 günü kesintisiz hizmet kalitesinde bulunan mekan, yaz sezonu içerisinde tam doluluk oranı yaşamaktadır. Rezervasyon ile müşteri kabulü yapan Alaçatı Port Balık, 12:00 ile 01:00 arasında hizmet vermektedir. Toplamda 200 kişilik kapasitesi bulunan mekan, eşsiz deniz mahsülleri ile beraber bölgedeki en zengin ve en kaliteli alkol içeriğine de sahiptir. Akşamları fasıl ve müzik eşliğinde de hizmet veren mekan, lezzet konusunda bölgenin zirve noktasında yer almaktadır.

Lokal 41

Lokal 41

Yılbaşına girmeye hazırlandığımız şu günlerde özel eğlence, yemek ve içecek konsepti hazırlayan Local 41, Hacımemiş en iyi mekanlar arasında yer alıyor. İyi bir eğlence önce müşterilerinin karınlarının doyurulması gerektiğini belirten Lokal 41, akla gelebilecek her kategoride sıcak, soğuk, ara sıcak menüsü bulunması ilk etapta birçok kişiyi rahatlıkta tatmin edebilmektedir. Canlı müzik, fasıl ve alkol çeşitleri ile beraber gecenin ilerleyen saatlerine kadar kapılarını kapatmayan Lokal 41, bölgenin en dikkat çeken mekanları arasında yer alıyor.

Momo

Momo

Hacımemiş en iyi mekanlar arasında yer alan Momo, yeni bir yüz olmasından dolayı oldukça kısa bir sürede güzel bir yükseliş yakaladı. Her akşam düzenlediği partiler, DJ Performansları ile beraber gecenin nabzı Alaçatı’da atıyor. Her akşam 18:00 gibi kapılarını misafirlerine açan Momo, gece 04:00‘a kadar eğlenceden hiç eksiklik yaşatmadan sunuyor. İlk etapta hafif  Yeşilçam, 80’ler, 90’lar ile başlayan müzikler, DJ’lerin sahne alması ile beraber bir anda zirve noktasına çıkıyor. Mekanın tamamen açık alan içerisinde olmasından dolayı oldukça rahat, ve ferah olması, tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden birisi olarak gösteriliyor.

Babushka

Babushka

İsmi Rusça’da anneanne anlamına gelen Babushka, son zamanlarda Alaçatı’daki en gözde mekanlardan birisi haline gelmiştir. Ağırlıkla meze ve yemek üzerine kurulmuş olan bu mekan, birkaç kadeh içki içmek için de ziyaret edilmektedir. Eşiniz, aileniz, arkadaşınız ya da dostlarınız ile güzel bir yemek mekanı arıyorsanız sizlere kesinlikle Babushka’yı önerebiliriz. Peynirli kabak çiçeği dolması, Zelişin Ciğeri, Patates Mücver mekanın en önde gelen lezzetleri arasında yer almaktadır. Yemek eşliğinde çalan Türk müziği sizi rahatlatma konusunda oldukça iddialı.

Enginarre

Enginarre

Hacımemiş en iyi mekanlar arasında elbette bir lider olacaktır. İnternet üzerinde sayısısız olumlu yorumu bulunan, birazcıkta olumsuz yorumu bulunan Enginarre, lezzet konusunda adeta şaha kalkmış durumda. Zeytinyağlı ve soğuk yiyecekler konusunda bir hayli iyi olan mekanın oldukça kaliteli şeflere sahip olduğu görülüyor. Farklı lezzetlere açık birisi iseniz Alaçatıda ne yenir sorusu için sizleri Enginarre noktasına davet edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Neyi İle Meşhur? Meşhur Alaçatı Yemekleri başlıklı makalemizde alaçatı gezi rehberi, alaçatı neyi ile meşhur ve meşhur alaçatı yemekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap