1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Gidilir?
  3. Tasting Alaçatı Festivali 2020

Tasting Alaçatı Festivali 2020

Tasting Alaçatı Festivali 2020

2020 yılı yaz ayı yaklaştığına göre tatil planlarımızı erkenden oluşturalımne dersin? Alaçatı bölgesinde tatil yapacak kişiler, tatil planlamalarını çoktan kış ayından planladılar bile. Kalınacak otel, ulaşım seçenekleri, gezip görülecek yerler listeniz hazır değil mi? Alaçatı’da Neler Yapılır kategorisinde sizlere bölgeyi daha yakından tanıtmak istiyor, etkinlik ve festivalleri sırası ile paylaşmaya çalışıyoruz. Bölgenin en merakla beklenen etkinlikleri arasında yer alan Tasting Akaçatı Festivali 2020 ile ilgili ayrıntıların nihayet belirli olduğunu söyleyebiliriz. Hayatı, doğayı, insanları seven kişiler için oluşturulmuş olan bu festival, Ege Yarımadasını daha yakından tanımanıza fırsat sunuyor.

Tasting Alaçatı Festivali

Tasting Alaçatı Festivali 2020
Tasting Alaçatı Festivali 2020

Alaçatı’da bulunan işletmeler tarafından düzenlenen Tasting Fest, ilk olarak karşımıza 2018 yılında çıkıyor. Alaçatı’nın köy içi ve doğal yaşamını gözler önüne seren bu festival ortalama olarak 3 gün kadar sürüyor. Alaçatı’nın en güzel, en popüler mekanlarında düzenlenen etkinlikler Alaçatı mutfağına dahil olabilir, düzenlenen atölyelerde sanatsal sohbetlere katılım gösterebilirsiniz. Macera ve keşfe dayalı bir festival olan bu etkinliğin gerçek anlamda ülkemizde eşi ve benzeri yok.

Etkinlik takvimi ilk açıldığında festivalin 5 Haziran günü başlayıp 7 Haziran akşamı bitmesine karar verilmiş. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan salgın hastalıklar etkinliğin ertelenmesine, bu yıl düzenlenmemesine dahi neden olabilir. Ege mutfağını tanıtmak amacı ile yola çıkan Alaçatı işletmecileri, toplum içerisinde Ege mutfağından oluşan bir yeme ve içme kültürü aşılamak istiyor.

Tasting Alaçatı Festivali Katılım Şartları

Tasting Alaçatı Festivali 2020 için heyecanlı olanlara son olarak katılım şartlarından bahsetmek istiyoruz. Şu an için belirlenmiş olan tek katılım şartı ön rezervasyon işlemidir. Ön rezervasyon yaptırıp adını katılımcılar listesine yazdırabilen her kişi etkinlik günü festivale katılabilir. Alaçatı’nın tadını çıkarmak, yöreye özgü yemeklerin tadına bakmak, özel atölyelerde tarifi olmayan deneyimleri gözlemlemek için kesinlikle planlı gelmenizi öneririz. Aksi halde etkinlik sizler için hüsrana dahi dönüşebilir.

Bir önceki yazımız olan Grand Eldoris Hotel başlıklı makalemizde Alaçatı Otelleri, Grand Eldoris Hotel ve Grand Eldoris Hotel İndirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap