1. Ana Sayfa
  2. Neler Yapılır?
  3. Urla Enginar Festivali 2020

Urla Enginar Festivali 2020

Urla Enginar Festivali 2020

Ege bölgesinde yapılan tatil sırasında katılabileceğiz birçok etkinlik bulunduğunu daha önce sizlere belirtmiştik. Alaçatı’da Neler Yapılır? bölümümüz içerisinde birçoğunu listelemeye çalıştık. Bu yazımız içerisinde sizlere Urla Enginar Festivali hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Urla Belediyesi tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen etkinlik son zamanlarda oldukça fazla araştırılmaya başlandı. İzmir’in Urla ilçesinde düzenlenen etkinliklere sayılı günler kaldığı şu günlerde sizlere konu ile ilgili biraz detay vermeye çalışacağız. Uluslararası olarak düzenlenen etkinliğe hem yerli hem de yabancı turistlerin akın ettiğini göreceksiniz. Festivalin düzenlenme amacı bölgedeki enginar üreticilerin kalkınmasına kapı aralamaktır. Enginar üreticileri tarafından yürütülen festivalde enginardan yapılma lezzetler festivale gelen kişilere sunulmaktadır.

Enginar Festivali Hakkında Bilgiler

Urla Enginar Festivali 2020
Urla Enginar Festivali 2020

Bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası Enginar Festivali, Ege bölgesinin en renkli etkinliği olma yolunda ilerliyor. 17 Nisan günü başlayan etkinlikler 19 Nisan akşamı tamamlanacak. 3 gün sürecek olan etkinliklerde enginara dair tüm detayların çok ince bir şekilde düşünüldüğünü göreceksiniz. Mutfak atölyelerinin kurulacağı etkinlik alanında enginardan yapılmış yüzlerce lezzet misafirlerin tadımına sunulmaktadır. Aynı zamanda sanat atölyeleri, müzik eğlencelerinin ve söyleşiler tamamen misafirlere yönelik olacak şekilde kurgulanmaktadır. Enginar festivali hazırlıkları oldukça uzun bir süre öncesinde başlanmaktadır. Sadece festival alanın kurulması ile işler maalesef bitmiyor. Bununla birlikte;

Urla Enginar Festivali için aylar öncesinden hazırlıklara başlanır. Aylar öncesinden hazırlanmaya başlanan enginar reçeli, enginardan yapılma hediyelik ürünler, enginar temalı yemekler hatta enginardan hazırlanan tekstil ürünleri festival günü ziyaretçilere sunulacak. Enginar üreticileri be Urla Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, Dünya’nın dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Urla ilçe merkezinde festivalin kurulduğu alanı oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Konaklama konusunda sizlere Alaçatı Otelleri listemizi sunmak isteriz. Alaçatı’da bulunan oteller, konaklama konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sakız Adası, Sakız Adasına Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Sakız Adası, Sakız Adası Nerde ve Sakız Adasına Nasıl Gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap